Bavarci v Dortmundu brez milosti

Bundesliga 4. Nov 201718:12 > 18:26
Getty Images/Stuart Franklin

V derbiju 11. kroga in verjetno tudi prvega dela Bundeslige je Bayern München v Dortmundu domačo Borussio odpravil z 1:3 in prednost pred velikim rivalom povišal na šest točk.

Borussia je imela še pred štirimi krogi pet točk prednosti pred Bavarci, nato pa se je zgodil morda ključni preobrat za sezono Bayerna. Na klop se je vrnil stari lisjak Jupp Heynckes in nanizal štiri zaporedne zmage, medtem ko je Borussia v istem času osvojila le točko in po porazu na derbiju na tretjem mestu (na drugem mestu jih je z zmago proti Hannovru prehitel LeipzigKevin Kampl je v igro prišel v 91. minuti) za aktualnimi prvaki na prvem mestu zaostaja že šest točk.

Bayern je povedel v 17. minuti po veliki napaki domače obrambe, ki je na desni strani pozabila na Arjena Robbna. Pred tem so bili za odtenek bolj konkretni domači, vendar niso izkoristili uvodne pobude. V 37. minuti je Robert Lewandowski s peto podvojil vodstvo gostov, potem ko je Andrej Jarmolenko pred tem izgubil dvoboj ena na ena proti Svenu Ulreichu

Domači so imeli tudi na začetku drugega polčasa lepo priložnost, da se vrnejo v dvoboj, vendar je žogo po novem strelu Jarmolenka na golovi črti izbil Niklas Süle. Znova je sledila kazen, tokrat prek Davida Alabe, ki je bil natančen v 67. minuti.

Čast domačih je z zadetkom v 88. minuti rešil Marc Bartra, vendar je jasno, da se slaba forma Borussie nadaljuje.