Bayern na pokalnem derbiju boljši od Borussie

Bundesliga 20. Dec 201722:55 > 22:59
Getty Images

Nogometaši Bayerna so na Allianz Areni z 2:1 ugnali Borussio Dortmund in se uvrstili v četrtfinale nemškega pokala.

Bayern je do zmage prišel povsem zasluženo, saj je bil boljši nasprotnik. Bavarci so Borussio v prvem polčasu povsem nadigrali. Povedli so v 12. minuti, ko je z glavo zadel Jerome Boateng. Gostitelji so že pred tem dvakrat zadeli prečko, kar le priča o njihovi premoči.

Borussia se je po prejetem zadetku vendarle otresla pritiska domačih, a si dolgo ni uspela priigrati prave priložnosti. Prvič so zapretili po dobre pol ure igre, ko je domača obramba storila veliko napako, a je David Alaba po strelu Andreja Jarmolenka žogo zbil z golove črte. Kazen je sledila hitro, saj je Thomas Müller v 40. minuti z bližine poskrbel za dvojno vodstvo domačih.

V drugem polčasu je Bayern nadaljeval z dobro igro, gostitelji pa so preko Müllerja zapretili že v 49. minuti, ko je dobro posredoval Bürki. Borussia je v nadaljevanju vendarle uspela prevzeti pobudo na zelenici, a več kot častnega zadetka ni dosegla. Zanj je v 77. minuti poskrbel Jarmolenko, ki je zadel z glavo. Porurci so do konca tekme skušali priti do izenačenja, zadnjo priložnost pa je v 92. minuti zapravil Alexander Isak, a je žoga po njegovem strelu švignila mimo leve vratnice.