Borussia spet zanesljiva, do zmage tudi Bayern

Bundesliga 20. Okt 201817:34 > 17:35
Matthias Hangst/Getty Images

Borussia Dortmund še naprej ostaja suverena v Bundesligi, kjer so danes prišli do nove zmage. Po dolgem času je do le te prišel tudi Bayern, ki je slavil proti Wolfsburgu z igralcem manj.

Borussia Dortmund je prišla do zmage že po prvih 25. minutah, ko so vodili že s 3:0. V tretji minuti je mrežo Stuttgarta načel mladi Jadon Sancho, nadaljevala pa sta še Marco Reus in Paco Alcacer. Končni rezultat 4:0 je v zaključku obračuna postavil Maximilian Philipp.

Po treh neuspehih je do zmage prišel tudi Bayern, ki je v gosteh s 3:1 odpravil Wolfsburg. Bavarce je v vodstvo popeljal Robert Lewandovski, ki je zadel potem še takoj na začetku drugega polčasa. Sledila je izključitev Arjena Robbna v 57. minuti, kar so domači izkoristili in zadeli za priključek preko Wouta Weghorsta. Za dokaj suvereno zmago prvakov je v 72. minuti poskrbel James Rodriguez.

Na lestvici rumeni iz Dortmunda še naprej vodijo z 20 točkami sledi Bayern s štirimi zaostanka.