Borussia prepričljiva, Freiburgu točka v Munchnu

Bundesliga 3. Nov 201817:37 > 17:41
Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Borussie tudi po 10. krogu Bundeslige ne poznajo poraza, potem ko so na gostovanju pri Wolfsbrugu zmagali z minimalnih 1:0. Freiburg je na Allianz Areni odščipnil dve točki Bayernu.

Za zmago gostov v mestu Volkswagna je v 27. minuti zadel Marcus Reus po podaji Thomasa Delaneyja. Za Reusa je bil to letošnji šesti zadetek v Bundesligi. Borussia ima po novi zmagi na vrhu lestvice 24 točk, štiri več od Bayerna, ki si je z domačim remijem proti Freiburgu (1:1) privoščil nov spodrsljaj.

Izbranci Nika Kovača so brez točk ostali v zaključku srečanja, ko je Manuela Neuerja premagal Lucas Holer. Slednji je zadel v 89. minuti, devet minut kasneje potem, ko je Serge Gnabry domače popeljal v vodstvo.

V derbiju začelja je Schalke z zmago proti Hannovru (3:1) prišel do prve zmage v domačem prvenstvu po štirih tednih. Augsburg in Nurnberg sta se razšla brez zmagovalca (2:2), Hoffenheim pa je z visokih 4:1 slavil v Leverkusnu.

Leipzig je v gosteh z 0:3 odpravil Hertho. Za visoko zmago sta zadela Timo Werne dvakrat in Matheus Cunha. Kevin Kampl je bil za zmagovalno ekipo na igrišču do 83. minute.