Bayern do zanesljive zmage, kiks Borussie

Bundesliga 4. Maj 201917:24 > 17:24
Sebastian Widmann/Getty Images

Nogometaši Bayerna ostajajo na prvem mestu v nemškem prvenstvu. Zasedba Nika Kovača je v 32. krogu Bundeslige s 3:1 odpravila Hannover in prednost pred Borussio, ki je proti Werderju prišla samo do točke (2:2), povišala na štiri točke.

Gledalci na Allianz Areni so spremljali obračun, na katerem je vodilna ekipa na lestvici absolutno prevladovala na igrišču. Ekipa iz Munchna je na gol nasprotnika sprožila kar 26 strelov, medtem ko je Hannover proti golu Bayerna usmeril samo dva strela.

Bavarci so povedli z zadetkom Roberta Lewandowskega v 27. minuti. Poljak je izkoristil lepo podajo Joshue Kimmicha in dosegel 22. zadetek v letošnjem prvenstvu.

Domačini so na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov, potem ko je v 40. minuti v polno meril Leon Goretzka. Gostje so izid znižali v 51. minuti, ko je Jonathas v polno meril iz bele točke, na katero je sodnik pokazal po igranju Boatenga z roko v kazenskem prostoru. Brazilski napadalec je tako dosegel gol številka 2000, ki so ga Bavarci prejeli v Bundesligi.

Jonathas se kljub temu ni dolgo veselil, saj je že štiri minute kasneje po dveh rumenih kartonih srečanje končal predčasno.

Bayern je v zaključku srečanja brez večjih težav nadzoroval dogajanje na igrišču. Končni rezultat je v 84. minuti postavil Franck Ribery. V zaključku srečanja je na igrišče prišel tudi Arjen Robben, ki po letošnji sezoni zapušča vrste Bayerna.

Usoden kiks Borussie v boju za naslov?
V nasprotju z Bayernom drugouvrščena dortmundska Borussia ni vzdržala pritiska. Dortmundčani so na gostovanju pri Werderju iz Bremna po prvem polčasu že vodili z 2:0, a popustili v drugem polčasu, kar so domači izkoristili z dvema zadetkoma v petih minutah (na 2:2 je izenačil nekdanji član Bayerna in s 40-leti najstarejši igralec Bundeslige Claudio Pizarro). Bayern je prednost na vrhu lestvice pred Borussio povišal na štiri točke.

Borussia (M) in Hoffenheim sta se razšla brez zmagovalca (2:2), Hertha je bila doma s 3:1 boljša od Stuttgarta, Wolfsburg pa z 2:0 od Nurnberga.