Leipzig "kiksnil" proti Gladbachu, v vodstvu Bayern

Bundesliga 1. Feb 202020:36 > 20:40
Jörg Schüler/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Leipziga so na tekmi proti Borussiji iz Monchengladbacha doma remizirali z 2:2. Po 20. krogih nemškega prvenstva so zdaj na drugem mestu.

Zdelo se je celo, da bodo gostje iz Monchengladbacha slavili potem, ko so prišli do vodstva z 2:0. V 24. minuti je mrežo domačih načel Alassane Plea, dobrih deset minut kasneje pa je zadetek dosegel še Jonas Hofmann

V nadaljevanju je domačim uspelo iztržiti dragoceno točko. V 50. minuti je na 2:1 znižal Patrik Schick, za izenačenje pa je v 89. minuti poskrbel Christopher Nkunku

Treba je seveda omeniti, da je domačim delo olajšala izključitev gostujočega nogometaša Alassane Pleje, ki najprej storil prekršek za rumeni karton potem pa zaradi ugovarjanja in nešportnega vedenja še drugega.

To je bil drugi “kiks” Leipziga zapored. Pred tem so namreč v gosteh izgubili proti Eintrachtu iz Frankfurta. Leipzig je zdaj z 41 točkami na drugem mestu lestvice. Eno več ima Bayern, ki je v soboto s 3:1 v gosteh premagal Mainz.

Priložnost, da se vnovič vrnejo na vrh bodo imeli v naslednjem krogu, ko bodo na derbiju v gosteh igrali proti Bayernu.

Na drugi strani je tudi Monchengladbach blizu vrha. So na četrtem mestu in imajo 39 točk. V naslednjem krogu bodo na doma gostili Koln.

Getty Images/Sebastian Widmann

Borussia je v Dortmundu s 5:0 premagala Union Berlin. Dva zadetka je dosegel Erling Haaland, ki je tako na 150 minutah v dresu novega kluba dosegel 7 zadetkov.

Prvi je mrežo gostov načel Jadon Sancho v 15. minuti. Zgolj pet minut kasneje je prvi zadetek na tekmi dosegel Erling Haaland. V drugem polčasu je enajstmetrovko v 68. minuti uspešno izkoristil Marco Reus. V 70. minuti je bilo 4:0 potem, ko je po podaji Sancha gol dosegel Axel Witsel. Za končnih 5:0 pa je v 76. minuti z drugim golom na tekmi poskrbel Haaland.

Borussia je na lestvici nemškega prvenstva na tretjem mestu. Po 20 tekmah imajo 39 točk.