Korak od naslova: Bavarci v zaključku do treh točk

Bundesliga 13. Jun 202020:25 > 20:29
REUTERS/Andreas Gebert

Nogometaši munchenskega Bayerna so v 31. krogu Bundeslige pred svojimi navijači odpravili Borussio iz Monchengladbacha z 2:1 in si praktično že zagotovili nov naslov državnega prvaka.

Tri kroge pred koncem imajo Bavarci na vrhu lestvice sedem točk prednosti pred dortmundsko Borussio. Bayern si lahko nov naslov državnega prvaka zagotovi že v torek, ko bo gostoval v Bremnu pri Werderju.

Zmago je domačim na Allianz Areni prinesel Leon Goretzka z zadetkom v 86. minuti. Alphonso Davies je poslal diagonalo iz leve strani do Benjamina Pavarda, ki je vrnil žogo na pet metrov do Goretzke, ki mu okroglega usnja ni bilo težko pospraviti v mrežo.

To je bila praktično edina prava priložnost za nekoliko spremenjeno ekipo Bayerna v drugem polčasu, ko je bil tempo igre veliko počasnejši kot v prvem delu.

Že v 16. minuti je bil razveljavljen gol Jonasa Hofmanna, deset minut kasneje pa so domači povedli z zadetkom 19-letnega napadalca Joshue Zirkzeeja.

Gostje so do izenačenja prižli v 37. minuti, ko je Pavard nespretno posredoval po predložku v kazenski prostor in zatresel lastno mrežo. Vseeno to na koncu ni bilo dovolj, da bi se Borussia izognila porazu v Munchnu. Ekipa iz Monchengladbacha je na četrtem mestu s 56 točkami.

Novih treh točk se je veselila tudi Borussia iz Dortmunda, ki je na gostovanju pri Fortuni iz Dusseldorfa slavila šele z zadetkom povratnika po poškodbi Erlinga Haalanda v zadnji akciji srečanja.