Bayern zlahka čez Köln, Borussia dohiteva Leipzig

Bundesliga 4. Mar 201717:25 > 17:26
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v 23. krogu nemškega državnega prvenstva premagali Köln na gostovanju s 3:0. Zmagala je tudi Borussia Dortmund, ki se je doma znesla nad Bayerjem iz Leverkusna. Dortmundčani so vse bližje Leipzigu.

Izbranci Carla Ancelottija so bili za nekaj razredov boljši nasprotnik proti Kölnu pred 50 tisoč navijači. Bayern je v vodstvo popeljal Javi Martinez v 25. minuti tekme, medtem ko je Juan Bernat v 3. minuti drugega polčasa prednost gostov z Bavarske podvojil. Končni rezultat v 90. minuti je postavil Franck Ribery.

Aktualni nemški prvak ima zdaj na čelu razpredelnice 56 točk, sedem točk več od Leipziga, ki se je v petek razšel brez zmagovalca z Augsburgom.

Na drugi tekmi, ki je obeležila sobotni program, je Borussia Dortmund s 6:2 premagala Bayer iz Leverkusna. Dvakratni strelec je bil Pierre Emerick Aubameyang, preostale zadetke pa so dosegli Ousmane Dembele, Christian Pulisic, Andre Schürrle z enajsmetrovke in Raphael Guerreiro. Na drugi strani sta zabila Kevin Volland in Wendell.

Borussia ima na tretjem mestu 43 točk, Bayer pa ostaja pri 30 točkah.

Na ostalih tekmah sobotnega popoldneva je Hoffenheim s 5:2 premagal Ingolstadt, Werder Bremen je z 2:0 premagal Darmstadt, Mainz in Wolfsburg sta se razšla brez zmagovalca (1:1).