Bayern zapravil 2:0 in izgubil v Mönchengladbachu

Bundesliga 8. Jan 202122:28 0 komentarjev
Borussia Mönchengladbach

Na prvem srečanju 15. kola Bundeslige je vodilni Bayern gostoval v Mönchengladbachu in po vodstvu z 2:0 izgubil z 2:3.

Bayern, poražen le enkrat v tej sezoni, je bil na videz na poti k zanesljivi zmagi, saj je po manj kot pol ure igre vodil z 2:0.

V 19. minuti je Florian Nauhaus v kazenskem prostoru igral z roko in sodnik je po posredovanju VAR-a dosodil enajstmetrovko. Zanesljivi izvajalec je bil Robert Lewandowski, ki je dosegel že 20. gol v sezoni.

V 26. minuti je imel Leon Goretzka precej prostora in odločil se je za strel s 17 metrov, ter močno in natančno zadel ob desni vratnici.

Deset minut kasneje je Lars Stindl z lepo podajo našel Jonasa Hofmanna, ta pa je premagal Neuerja za 1:2.

Borussia je do izenačenja prišla v zadnji minuti prvega polčasa. Znova je bil na pravem mestu Hofmann, ki se je znašel iz oči v oči z vratarjem in žogo poslal v spodnji levi kot.

Domača ekipa je tako dobro, kot je končala prvega, začela drugi polčas. V 49. minuti je z roba kazenskega prostora streljal Florian Neuhaus in žoga je končala v mreži – 3:2 za Borussio!

V nadaljevanju srečanja se je Bayern trudil v napadu, vendar so streli leteli mimo gola. Zadnjo lepo priložnost je imel v sodnikovem dodatku Niklas Sule, vendar je njegov strel z glavo branilec blokiral.

Bayern je izgubil šele drugič v sezoni in jutri bi lahko izgubil vodilni položaj na lestvici proti Leipzigu, ki gosti Borussio iz Dortmunda.

Mönchengladbach ostaja na sedmem mestu, vendar je le točko za četrtouvrščenim Dortmundom.