Borussia ni izkoristila zdrsa Bayerna, Kampl s tekmo sezone

Bundesliga 15. Apr 202319:45 > 20:32 0 komentarjev
Kevin Kampl

V 28. krogu nemške bundeslige je Bayern prišel le do točke, tega pa ni uspela kaznovati dortmundska Borussia, ki je prav tako remizirala. Kevin Kampl se je na tekmi proti Augsburgu izkazal z golom in asistenco.

Bayern je na Alianz Areni z 1:1 remiziral s Hoffenheimom. V vodstvo je Bavarce povedel Benjamin Pavard, točko je gostom priigral Hrvat Andrej Kramarić. Vseeno se prednost pred Borussio ni zmanjšala.

Rumeno-črnim je na gostovanju v Stuttgartu odlično kazalo. Po 45 minutah so vodili z 2:0, igrali pa z igralcem več. V 39. minuti je bil namreč izključen Kostantinos Mavropanos.

A v drugem delu je sledil preobrat. V 78. minuti je zabil Tanguy Coulibaly, šest minut kasneje še Josha Vagnoman. Giovanni Reyna je v 93. minuti zadel za novo vodstvo Dortmundčanov. Zdelo se je, da so tri točke njihove, a v 97. minuti je Silas poskrbel za delirij na tribunah Mercedes-Benz stadiona. Prednost Bayerna tako ostaja dve točki.

Odlična tekma je tudi za Kevinom Kamplom. Proti Augsburgu je zadel in podal za zadetek Tima Wernerja, rdeči biki pa so na koncu slavili s 3:2. Leipzig zaseda tretje mesto, za Bayernom zaostaja za osem točk.

Schalke je na prvi tekmi 28. kroga nemškega prvenstva v boju za obstanek visoko premagal neposrednega tekmeca Hertho Berlin in se odlepil z dna lestvice.