Borussia odgovorila na visoko zmago Bayerna, tudi Kamplov Leipzig do zmage

Bundesliga 14. Maj 202319:42 > 20:05 1 komentar

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v 32. krogu nemškega prvenstva zabeležili zanesljivo zmago proti Schalkeju. Po slavju s 6:0 so na vrhu lestvice ohranili prednost ene točke pred drugouvrščeno Borussio Dortmund. Ta je v večernem delu sporeda ugnala Borussio Mönchengladbach s 5:2.

Bavarci so od samega začetka prevzeli vajeti v svoje roke. Čeprav je sprva blestel gostujoči vratar Alexander Schwolow, so varovanci Thomasa Tuchla do polčasa zabili dva gola. Prvega je v 21. minuti dosegel Thomas Müller, drugega pa z bele pike Joshua Kimmich (29.).

V drugem polčasu je dva gola dosegel Serge Gnabry (50., 66.), prepričljivo zmago pa sta potrdila še Mathys Tel (80.) in Noussair Mazraoui (90+2.).

Zmago je vpisala tudi Borussia iz Dortmunda, ki je s 4:2 premagala moštvo Gladbacha. Vprašanje zmagovalca so črno-rumeni razrešili že v prvem polčasu, ko so zadeli štirikrat. Natančni so bili Donyell Malen (5.), z enajstmetrovke Jude Bellingham (18.) ter dvakrat Sebastien Haller (20., 32.).

V drugem polčasu sta za goste zadela Ramy Bensebiani, ki je v 75. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, ter Lars Stindl v 85. minuti. Za končnih 5:2 je globoko v sodnikovem dodatku zadel Giovanni Reyna.

Na lestvici ima Bayern 68 točk, Borussia sledi s 67 in si je že zagotovila najmanj drugo mesto. Tretji je začasno Union Berlin, ki je s 4:2 premagal Freiburg. Berlinčani imajo 59 točk, četrti pa je Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla s 57. Freiburg je ostal pri 56.