Sešlar z evrogolom veliki junak štajerskega derbija (VIDEO)

Nogomet 18. Sep 202415:39 > 18:58 5 komentarjev

Celjani so v zaostali tekmi 2. kroga Prve lige Telemach v štajerskem derbiju z 2:1 premagali Maribor ter se mu tako na lestvici približali na vsega točko. Dvoboj je v 90. minuti z mojstrovino odločil Svit Sešlar.

Zaostala tekma 2. kroga je bila pomembna za obe ekipi. Mariborčani bi se z zmago na vrhu lestvice poravnali z vodilno Olimpijo, prvaki iz Celja pa so za stik z vrhom prav tako potrebovali zmago. Z veliko mero sreče so točke ostale doma, Maribor pa je doživel prvi poraz v prvenstvu in je ostal drugi na lestvici, tekmeci pa so peti.

Celjani so bili v uvodu aktivnejši, prvo resnejšo priložnost pa so si priigrali gostje, ko je Josip Iličić izjemno nevarno izvedel kot, Junajo Nieto pa je žogo po poskusu Orpheja Mbina izbil z golove črte. V isti akciji je Iličić z drugega kota na levi strani kazenskega prostora našel Jana Repasa, ki je poskušal z volejem, Matjaž Rozman se je izkazal, Mariborčani pa so zahtevali enajstmetrovko, saj je žoga na poti do gola zadela v roko Damjana Vukliševića.

Na drugi strani je v 14. minuti z 18 metrov poskušal Svit Sešlar, a je bil Ažbe Jug v mariborskem golu na mestu. V 23. minuti je bil z glavo nevaren, a nenatančen David Zec. Celjani so premoč kronali v 27. minuti, ko je Sešlar lepo našel Armandasa Kučysa, ki je dobro utekel v prazen prostor, se sam znašel pred golom in matiral Juga.

Že v naslednjem napadu je bil iz težkega položaja nevaren Mbina, a je Rozman žogo brez težav ukrotil. Celjani so ostali nevarnejši in bili blizu zvišanju v 41. minuti, ko je Mario Kvesić izjemno nevarno izvedel prosti strel z več kot 20 metrov, isti igralec je bil nevaren tudi s prostega strela v sodnikovem podaljšku, spet je bil na mestu Jug. Tudi Mariborčanom so se ponujale maloštevilne priložnosti, manjkal pa je zaključek.

Celjani so drugi del odprli z nevarno kombinacijo Kvesić – Zec, na drugi strani je bil v 49. minuti po prodoru s strelom s 14 metrov nevaren Kvesić, tri minute kasneje pa Marko Božič z glavo. Svoj prvi gol za Maribor je v 58. minuti dosegel 22-letni Madžar György Komaromi, ki je s 17 metrov na desni strani praktično nenevarno poslal v sredino celjskega gola, žoga pa se je v blatu bolj zapeljala kot odskočila in prevarala izkušenega Rozmana, ki je bil nedvomno glavni krivec za izenačenje.

Mariborčani so nato prevzeli sredino in zagospodarili na igrišču, živahen pa je bil predvsem Iličić, ki je razigraval soigralce. Na celjski strani je eno redkih priložnosti zapravil Aljoša Matko v 71. minuti, žogo je iz neposredne bližine ubranil Jug. Komaromi je nerodno podal minuto kasneje in celo zadel prečko. Ekipi sta na koncu bolj branili doseženo kot iskali spremembo.

Tekmo je odločil Svit Sešlar, ki je na drugi tekmi za prvake zadel še drugič. V hitrem protinapadu po napaki Mariborčanov ga je lepo našel Nikita Josifov, Sešlar pa je z leve strani s prefinjenim in natančnim strelom matiral nemočnega Juga.

Obe ekipi bosta prvenstvo nadaljevali v nedeljo. Mariborčane čaka gostovanje v Lendavi, Celjane pa v Domžalah.