Celjani upravičili vlogo favoritov in odpravili Nafto (VIDEO)

Nogomet 15. Sep 202416:54 > 19:22 0 komentarjev
Celje - Nafta

Nogometaši Celja so v osmem krogu Prve lige Telemach s 3:1 premagali Nafto. Gledalci so lahko videli kar dva evrogola, tri točke pa so ostale v knežjem mestu.

Nogometaši Celja so se po reprezentančnem premoru zmagovito vrnili na zelenice. V dvoboju z novincem v ligi sicer niso blesteli, a bili učinkoviti, kar jim je prineslo tretjo zmago v sezoni in ob tekmi manj šesto mesto na prvenstveni razpredelnici, prehiteli so Primorje.

Celjani so napadalno začeli tekmo, v prvih desetih minutah je Mario Kvesić poslal žogo prek vrat, neuspešno pa je poskušal tudi Ivan Brnić. Domači so imeli tudi v nadaljevanju žogo v posesti petinsedemdeset odstotkov igralnega časa, v tem času sprožili deset strelov, tekmeci pa tri.

Gostje so se uspešno branili in ko je že kazalo, da se bosta na odmor ekipi podali brez zadetkov, tudi precej gledalcev je že zapustilo tribuno, pa so domači udarili. Izjemen zadetek je dosegel Nino Kouter. S prvim golom ne le v sezoni, ampak po skoraj enem letu na domači zelenici, je sprožil edini strel v okvir vrat v celotnem polčasu, ki pa je končal v mreži.

Aljoša Matko je tik pred tem sprejel žogo v kazanskem prostoru ter bil s hrbtom obrnjen prosti vratom gostov, podal navzven na dvajset metrov do Koutra, ki je silovito zadel levi zgodnji kot vratarja gostov Žana Mauricia.

Celjani so dominirali tudi v drugem polčasu, ko so prišlo do drugega gola pet minut po sodnikovem žvižgu. Uspešen je bil dvaindvajsetletni Svit Sešlar, ki se je kot posojen igralec vrnil iz Turčije za svojo prvo sezono v Celju po šestih letih. V kazenskem prostoru sprejel žogo, se otresel treh igralcev gostov in povišal prednost.

Nafta je v nadaljevanju pokazala nekaj več kot dotlej. Nagrada je prišla po zaslugi novega izjemno lepega zadetka na tekmi, ki ga je 21. minuti po vstopu v igro sprožil madžarski rezervist Zsombor Kalnoki-Kis. Z levico je zavrtinčil žogo, ki je kar dolgo letela, a natančno zadela kot vrat domačih. Končni izid je v drugi minuti sodnikovega dodatka dosegel David Zec, ki je podajo v kazenski prostor poslal v mrežo.

Naslednjo nedeljo bo v 9. krogu ob 17.30 v Lendavi Nafta 1903 gostila Maribor, ob 20.15 bodo Celjani gostovali v Domžalah.