Nogometna reprezentanca Bosne in Hercegovine ne bo igrala prijateljske tekme z Rusijo, ki je bila predvidena 19. novembra v Sankt Peterburgu, je odločitev v sporočilu za javnost zapisal izvršni odbor Nogometne zveze BiH (NFSBiH).
Srečanju so zaradi ruskega napada na Ukrajino nasprotovali številni zvezdniki na čelu z Edinom Džekom.
“Predsednik NFSBiH Vico Zeljković je predlagal, da se tekma preloži na drug termin,” je zapisano v izjavi po seji IO v Sarajevu in pri tem izpostavljeno, da ne gre za odpoved, ampak le za prestavitev.
Vico Zeljković je bil med glavnimi pobudniki tega dvoboja, čeprav sta mednarodna in evropska zveza Fifa in Uefa Rusiji prepovedali sodelovanje na mednarodni ravni. Predsednik NFSBiH ima družinske vezi s srbskim članom predsedstva države Miloradom Dodikom, ki se je med nedavnim srečanjem z ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom v Moskvi pohvalil tudi z udeležbo ekipe BiH na tekmi z Rusijo.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!