Goleada v Southamptonu in Elbasanu, Francozi zanesljivo

Euro 10. Sep 201922:35 > 22:39
Clive Mason/Getty Images

Anglija je v šestem krogu kvalifikacij za nastop na Evropskem prvenstvu premagala reprezentanco Kosova s 5:3. V isti skupini je Češka premagala Črno Goro. Zmage so nocoj zabeležile še reprezentance Francije, Albanije ter Turčije.

Reprezentanca Kosova je na tekmi prišla do zadetka v prvi minuti srečanja, ko je napako v angleški obrambi v zadetek pretvoril Valon Berisha. Angleži so hitro odgovorili in v osmi minuti izenačili prek Raheema Sterlinga. V 19. minuti pa je domača reprezentanca Anglije prišla do vodstva, ko je zadetek dosegel Harry Kane.

Angleži so v 38. minuti še povišali prednost. Namesto, da bi Mergim Vojvoda razčistil pred svojim golom je dosegel avtogol. Dva zadetka za Anglijo je dosegel Jadon Sancho. Obakrat pa je asistiral Raheem Sterling.

Gostje so do novih dveh zadetkov prišli v prvih desetih minutah drugega polčasa. V 49. minuti je znova meril natančno Valon Berisha. Tretji zadetek za Kosovo pa je prišel iz bele točke. Enajstmetrovko je uspešno izvedel Vedat Muriqi. Harry Kane je v 65. minuti zapravil enajstmetrovko. Uspešno jo je ubranil Arijanet Murić.

V isti skupini A je Češka prišla do zmage proti Črni Gori v gosteh s 3:0.

Francija je proti Andori v Parizu slavila z 3:0. Prvi zadetek so navijači videli v 18. minuti ko je zadetek dosegel Kingsley Coman. V 28. minuti je Antoine Griezmann pri Francozih zapravil enajstmetrovko. V drugem polčasu je vodstvo domače reprezentance v 52. minuti povišal Clement Lenglet. Za končni rezultat pa je povsem ob koncu tekme poskrbel Wissam Ben Yedder. Francozi so imeli žogo v svoji posesti kar 80% igralnega časa.

V isti skupini so Turki deklasirali Moldavce na gostovanju. Bilo je 4:0. Dvakrat je v polno meril Cenk Tosun. Po en zadetek pa sta prispevala še Deniz Turuc in Yusuf Yazıci. Islandija je po porazu proti Albaniji (4:2) v tej skupini izgubila stik s Turčijo in Francijo.

Albanijo je v vodstvo popeljal Kastriot Dermaku v 32. minuti. Na začetku drugega polčasa v 47. minuti je izenačil Gylfi Sigurdsson. Takoj je sledil odgovor Albanije, ki je v novo vodstvo prešla prek Elseida Hysaja v 52. minuti. Toda nato so Islandci znova prišli do izenačenja. V 58. minuti je izenačil Kolbeinn Sigthorsson. Albanija je do zmage prišla nato z zadetkom Roshija in Cikalleshija v 78. in 83. minuti.