Pomembna zmaga BiH: Finska padla v Zenici

Euro 12. Okt 201919:56 > 19:57
Getty Images/Srđan Stevanović

Nogometaši BiH so pred svojimi navijači odpravili Finsko v sedmem krogu kvalifikacij za Euro 2020 in tako ohranili možnosti za preboj na prvenstvo stare celine.

BiH po zmagi na Bilinom polju zasedajo tretje mesto v skupini J z 10 točkami, dvema manj od drugouvrščenih Fincev, tik za njimi je Armenija z devetimi točkami iz šestih obračunov, na prvem mestu je nedotakljiva Italija.

Ekipa Roberta Prosineškoga je dominirala od prve minute dvoboja v Zenici in si do odmora priigrala dva zadetka prednosti.

Za 1:0 je v 29. minuti zadel rezervist Izet Hajrović, ki je v 18. minuti zamenjal poškodovanega Edina Viščo, po podaji Kvrzića, medtem ko je bil osem minut kasneje iz najstrožje kazni prepričljiv Miralem Pjanić. Zvezdnik Juventusa je v 58. minuti povišal na 3:0, zmago domačih pa je v 73. minuti zapečatil Hodžić.

Častni zadetek za goste iz severa Evrope je v 79. minuti dosegel Joel Pohjanpalo. BiH čez tri dni čaka gostovanje v Grčiji, medtem ko Fince čaka obračun z Armenijo.