Španija že na zaključnem turnirju, zmaga Švice

Euro 15. Okt 201922:43 > 22:50
Pablo Blazquez Dominguez, Getty Images

Po končanem osmem krogu kvalifikacij za EURO 2020 so se nogometaši Španije kot šesta reprezentanca že uvrstili na zaključni turnir.

Nogometaši Švedske ter Španije so prvi polčas v skupini F zaključili brez golov. V drugem polčasu pa je bilo drugače. V 50. minuti je domače v vodstvo popeljal Marcus Berg, ki se je najbolje znašel po gneči v kazenskem prostoru Davida De Gee, ki tekme ni dokončal zaradi poškodbe. V 60. minuti ga je zamenjal Kepa Arrizabalaga. Španci so imeli žogo več v svoji posesti toda Švedi so imeli več strelov proti vratom nasprotnika. Toda gostom se je pobuda na koncu izplačala. V 92. minuti je za izenačenje poskrbel Rodrigo. Nadaljevanje kvalifikacij v skupini bo zagotovo zanimiv. Predvsem dvoboj za drugo mesto v katerem so reprezentance Švedske, Romunije ter Norveške.

Na tekmi v Romuniji, ki je neposredno odločala o tem ali bodo Norvežani ostali v igri za nastop na zaključnem turnirju so navijači videli dva zadetka. Prvi polčas med Romunijo in Norveško se je končal brez zadetkov. V drugem polčasu pa so v vodstvo najprej prišli domači, ko je v 62. minuti svoj drugi zadetek za reprezentanco v devetem nastopu dosegel Alexandru Mitrita. Domačim je dolgo kazalo na zmago toda za izenačenje in pokvarjeno slavje romunske reprezentance je poskrbel Alexander Sorloth, ki je izenačil v 92. minuti. Remi ne ustreza nobeni izmed reprezentanc toda glede na stanje točk v skupini so vendarle lahko bolj zadovoljni domači. Romuni so namreč trenutno na tretjem mestu s 14 točkami. Norvežani jih imajo 11.

Na dvoboju reprezentanc z dna lestvice skupine F sta reprezentanci Ferskih otokov in Malte v prvem polčasu ostali brez doseženih zadetkov. V drugem polčasu pa je edini zadetek na tekmi dosegel Rogvi Baldvinsson v 71. minuti ter Ferskim otokom prinesel zmago ter prve tri točke v teh kvalifikacijah.

Na derbiju skupine D med Švico in Irsko je bilo domačim jasno, da jim zgolj tri točke še ohranjajo upanje za uvrstitev na zaključni turnir. Švicarji so odlično odprli tekmo in gol dosegli v 16. minuti, ko je zadetek dosegel Haris Seferović. To je bil prvi zadetek nogometaša Benfice v letošnjih kvalifikacijah. V drugem polčasu so prav tako prevladovali Švicarji. V 76. minuti pa je bil za nameček izključen še Seamus Coleman zaradi drugega rumenega kartona na tekmi. Domači so imeli na voljo enajstmetrovko toda strel Ricarda Rodriqueza je Darren Randolph ubranil. Končni rezultat 2:0 je v 93. minuti postavil Shane Duffy, ki je dosegel avtogol. Švicarji imajo po osmih tekmah 11 točk in so na tretjem mestu. Eno več imata reprezentanci Irske in Danske.

Na tekmi reprezentanc Gibraltarja ter Gruzije, ki sta v skupini D pa so gledalci videli pet zadetkov. Gruzijci so po dobrih 20. minutah vodili že z 2:0. Strelca sta bila Giorgi Kharaishvili v 10. minuti in Jaba Kankava v 21. V drugem polčasu pa je Gibraltar zaigral precej odločneje. Najprej je na 2:1 znižal Lee Casciaro v 66. minuti, za izenačenje pa je v 74. minuti poskrbel Roy Alan. Nogometaši Gibraltarja so tako imeli do 84. minute prvo točko v zgodovini kvalifikacij. Slavje jim je nato pokvaril nogometaš Genta Giorgi Kvilitaia, ki je poskrbel za zadetek in zmago Malte s 3:2.