Italijanom uvodni šok ni prišel do živega, Španci odpihnili Hrvate (VIDEO)

Euro2024 15. Jun 202421:00 > 21:42 2 komentarja
Italija

Na uvodni sobotni tekmi je Švica s 3:1 premagala Madžarsko. Kasneje smo videli spopad med Španijo in Hrvaško, tekmo pa je s 3:0 zanesljivo dobila La Furia Roja. Zmagali so tudi Italijani, z 2:1 so bili boljši od Albanije.

Albanija je izjemno začela svoj prvi nastop na velikem tekmovanju. Že po 23 sekundah tekme proti Italiji je namreč povedla z zadetkom Nedima Bajramija. A aktualni evropski prvaki so se hitro odzvali na šok.

V 11. minuti je Alessandro Bastoni izenačil, pet minut kasneje pa je Nicolo Barella s krasnim strelom Italijane že povedel v vodstvo.

V drugem polčasu so Italijani kontrolirali tekmo, Albanci so vseeno zapretili, a izenačiti jim ni uspelo.

Španci odčitali lekcijo Hrvaški

Španija in Hrvaška sta pot na evropskem prvenstvu začeli na olimpijskem stadionu v Berlinu. V uvodnih minutah smo spremljali pravo šahovsko partijo, nobena reprezentanca si sprva ni priigrala večjih priložnosti.

V 29. minuti je Alvaro Morata zaključil bliskovit protinapad in Španijo popeljal v vodstvo. Tri minute kasneje je znova udarila La Furia Roja, tokrat je zadel Fabian Ruiz.

Sanjskih 45 minut za Špance je kronal Dani Carvajal, ki je zadel v izdihljajih prvega polčasa.

V drugem polčasu so si nekaj več priložnosti pripravili tudi Hrvati, ki so v 80. minuti celo zadeli špansko mrežo, toda po posredovanju VAR-a je bil zadetek razveljavljen.

Švica do treh točk proti Madžarski

Švicarji so odlični začeli srečanje, medtem ko so bili Madžari na drugi strani nekoliko zadržani. Terensko premoč Švice je v 12. minuti izkoristil Kwadwo Duah.

Piko na i odličnemu prvemu polčasu je v 45. minuti pristavil Michel Aebischer.

V nadaljevanju so se naši vzhodni sosedi vendarle prebudili, v 66. minuti je zadetek za priključek zadel Barnabas Varga.

Madžarska je vse sile usmerila v napad, da bi prišli do točke, toda v tretji minuti sodnikovega podaljška je zmago Švici zagotovil Breel Embolo.