Angleži na vrh skupine C (VIDEO)

Euro2024 16. Jun 202422:30 > 22:54 3 komentarji

Prvo tekmo tretjega dneva nogometnega evropskega prvenstva v Nemčiji so dobili Nizozemci, ki so z 2:1 ugnali Poljake. Varovanci Matjaža Keka so v Stuttgartu izzvali Dansko in iztržili remi (1:1). V isti skupini je Anglija z 1:0 ugnala Srbijo.

Edini zadetek Angležev na tekmi proti Srbiji je dosegel Jude Bellingham, ki je bil natančen v 13. minuti po podaji Bukaya Sake. Član Real Madrida je žogo v mrežo Predraga Rajkovića poslal z glavo z bližine. Srbi so, predvsem v drugem polčasu, napadali, a izenačiti jim ni uspelo.

Angleži so bili sicer blizu drugemu zadetku, v 77. minuti je prečko zatresel Harry Kane. Anglija je v skupini C na prvem mestu s tremi točkami, drugi sta Slovenija in Danska.

Velika točka Slovenije

Slovenska nogometna reprezentanca je na svoji uvodni tekmi evropskega prvenstva v Stuttgartu igrala neodločeno 1:1 (0:1) z Dansko. Za Slovenijo je zadel Erik Janža v 77., za Dansko pa Christian Eriksen v 17. minuti. Slovenci so na tekmi pokazali dva obraza, saj so bili v prvem polčasu nenevarni, v drugem pa zaigrali precej bolje in bili celo blizu zmagi, a tako Benjamin Šeško kot Andraž Šporar svojih priložnosti nista uspela izkorisiti.

Tulipani zmagoslavno začeli Euro

Tekma med Nizozemsko in Poljsko se je udarno začela. Poljaki, ki so igrali brez prvega zvezdnika Roberta Lewandowskega, so že v 16. minuti povedli. Po kotu je z glavo zadel Adam Buksa. V 29. minuti je izenačil Cody Gakpo, na zmagoviti gol tulipanov pa smo morali počakati precej dolgo.

Nizozemce je namreč v 83. minuti rešil Wout Weghorst, joker s klopi selektorja Ronalda Koemana. V skupini D sta še Francija in Avstrija, ki bosta svoj prvi dvoboj odigrali v ponedeljek.