Grenko slovo nemškega velikana, ki se ga je sodnik usmilil (VIDEO)

Euro2024 5. Jul 202422:25 1 komentar
Toni Kroos

Z izpadom nemške reprezentance, ki se je z Eura poslovila po četrtfinalnem porazu proti Španiji po podaljških, je padel zastor nad sijajno kariero Tonija Kroosa. Vezist bi sicer glede na prikazano v Stuttgartu lahko obračun s Španci končal tudi predčasno.

Ko je Toni Kroos še pred koncem klubske sezone napovedal slovo od profesionalnega nogometa po zaključku letošnjega tekmovalnega leta, je bilo jasno, da bo 34-letni zvezni igralec zadnje tekme v karieri odigral na domačem evropskem prvenstvu. Skupaj z nemško reprezentanco je seveda sanjal o nepozabnem zaključku in zmagi na Euru, toda nemške upe je po drami v zadnjih minutah četrtfinalnega podaljška razblinila Španija.

Kroos je bil po obračunu v Stuttgartu pričakovano razočaran. “Na tej tekmi smo res dali vse od sebe in bili zelo blizu. Zato je vse skupaj še toliko bolj grenko,” je spregovoril o obračunu, ki je tekmecem z Iberskega polotoka pripadel z 2:1, mož odločitve v 119. minuti pa je bil Mikel Merino.

Ob vprašanju novinarjev s televizije ARD, kako veliko razočaranje je na tak način končati kariero, pa je Kroos dejal: “V tem trenutku je največja skrb izpad izbrane vrste s turnirja. Vsi skupaj smo imeli en velik cilj, zdaj pa so sanje končane. Kljub temu se moramo zavedati, da smo odigrali dobro tekmovanje, lahko smo ponosni. Vesel sem, da sem lahko pomagal standard nemškega nogometa znova dvigniti.”

Zdaj že nekdanji član madridskega Reala se lahko sicer predvsem sodniku Anthonyju Taylorju zahvali, da je na zelenici sploh zdržal do konca tekme. Že v četrti minuti je na grob način ustavil protinapad Pedrija in kaj lahko bi dobil rdeči karton. Angleški delivec pravice pa mu ni pokazal niti rumenega. Tega je Kroos prejel v 67. minuti.

Kroos se od nogometa poslavlja s 34 lovorikami. Šestkrat je bil najboljši v ligi prvakov (petkrat z Real Madridom, enkrat z Bayern Münchnom), štirikrat španski prvak, trikrat nemški prvak. Z Nemčijo je vrhunec dočakal leta 2014, ko je elf v Braziliji osvojil svetovni naslov.