Gruzijci šokirali in porazili Portugalsko (VIDEO)

Euro2024 26. Jun 202423:00 0 komentarjev

Eno večjih presenečenj na evropskih prvenstvih so v skupini F pripravili Gruzijci, ki so senzacionalno z 2:0 ugnali Portugalsko. Z izjemno predstavo so si izborili tudi napredovanje v osmino finala, velja dodati, da kot edini na Euru 2024 debitirajo na velikih tekmovanjih.

Gruzija je v Gelsenkirchnu do senzacionalnega vodstva prišla že v drugi minuti. Grobo napako si je na sredini privoščil Antonio Silva, Khvicha Kvaratskhelia pa hladnokrvno zaključil protinapad.

Po posredovanju VAR in prekršku Silve, ki je napako storil že pri prvem golu, je Gruzija v drugem polčasu prejela enajstmetrovko. Vodstvo je z bele točke povišal Georges Mikautadze in tako tlakoval pot do zgodovinske zmage gruzijske reprezentance.