Hrvaški mediji: Pravi debakel neprepoznavnih Hrvatov

Euro2024 15. Jun 202420:11 6 komentarjev
Luka Modrić

Hrvaška nogometna reprezentanca je na prvi tekmi skupinskega dela evropskega prvenstva v Nemčiji s 3:0 izgubila proti Španiji. V velikem zaostanku se je znašla že v prvem polčasu. Slab začetek Eura 2024 za naše južne sosede.

Hrvaška je na prvi tekmi Eura 2024 povsem odpovedala. Španci so že ob polčasu vodili s 3:0. V 29. minuti je mrežo Dominika Livakovića načel Alvaro Morata, tri minute kasneje je krasen zadetek dosegel Fabian Ruiz, v sodnikovem dodatku prvega polčasa pa je Dani Carvajal postavil rezultat 3:0.

V drugem so Hrvati zaigrali bolje, tudi dosegli zadetek, ki pa je bil razveljavljen. Bruno Petković je najprej zgrešil enajstmetrovko, Ivan Perišić pa je ob izvajanju prehitro stekel v kazenski prostor, zaradi česa gol ni veljal.

Po tekmi smo preverili, kaj so o obračunu zapisali hrvaški mediji.

Pri Indexu so poraz opisali kot debakel, pri Jutarnjemu listu pa kot potop hrvaške reprezentance. “Španci so razbili vatrene,” so dodali. Dnevnik je zapisal, da so Španci slavili z lahkoto, medtem pa je hrvaški Sportklub dodal, da so bili varovanci selektorja Zlatka Dalića neprepoznavni.

Pri Večernem pa ostajajo optimistični. “Razbili so nas kot še nikoli do sedaj, a Hrvati verjamejo v drugi krog.” Hrvaška se bo v skupini B pomerila še z Italijo in Albanijo.