Konec slovenskih sanj, Portugalska slavila šele po enajstmetrovkah (VIDEO)

Euro2024 1. Jul 202417:00 > 23:53 15 komentarjev
Portugalska - Slovenija

Slovenija je končala pot na evropskem prvenstvu. V osmini finala je Portugalska slavila šele po enajstmetrovkah.

Trinajsta tekma Slovenije na velikih tekmovanjih je postregla z borbeno predstavo Kekovih fantov, ki so močno favorizirane Portugalce pripeljali vse do enajstmetrovk, tudi sami pa zapravili izjemno priložnost za zmago v podaljšku. Na koncu pa se je trinajstica izkazala z nesrečno.

Slovenija je sicer igrala na četrtem velikem turnirju po evropskem prvenstvu 2000 in svetovnih prvenstvih 2002 in 2010. Izbranci Matjaža Keka so sicer že s prebojem v izločilne boje dosegli največji uspeh na velikih tekmovanjih. Portugalci se bodo v četrtfinalu v petek v Hamburgu merili s Francozi, ki so z 1:0 odpravili Belgijo.

Slovenci so sicer bolj ali manj ves čas dobro opravljali obrambne naloge, pravočasno prekinjali napade, ker zadetkov nismo videli, so sledili podaljški.

Slovenci tudi proti četrti favorizirani ekipi na EP po rednem delu niso izgubili. V uvodu podaljška so bili sprva tudi nevarni, v 103. minuti pa je Vanja Drkušić naredil prekršek nad Diogom Joto za najstrožjo kazen. Z bele pike je streljal Cristiano Ronaldo, z obrambo pa se je izkazal spet izvrstni Jan Oblak in ga spravil do solz.

Slovenski vratar je posredoval tudi v 108. minuti, v 112. so njegovi soigralci dobili prosti strel, Kek pa je moral zaradi rdečega kartona predčasno zapustiti klop. V 115. minuti je imel Benjamin Šeško po Pepejevi napaki izjemno priložnost za vodstvo, saj je povsem sam prišel pred portugalskega vratarja Dioga Costo, a je bil ta uspešnejši.

Sledile so enajstmetrovke, pri katerih je Diogo Costa obranil vse prve tri slovenske, odločilno za Portugalsko pa je zadel Bernardo Silva

Portugalska - Slovenija 1:0 po enajstmetrovkah