Gruzijski podpis pod največjo senzacijo Eura (VIDEO)

Euro2024 26. Jun 202420:20 > 23:05 4 komentarji

Na evropskem prvenstvu v Nemčiji so se danes zaključili boji skupinskega dela. V skupini E sta se Ukrajina in Belgija razšli brez zadetkov, remi pa je bil tudi med Slovaško in Romunijo (1:1). Za senzacijo je v skupini F poskrbela debitantka Gruzija, ki je ugnala Portugalsko z 2:0, Turki in Čehi pa so odigrali 1:1.

V Skupini F so se napredovanja razveselili Portugalci, Turki in debitanti evropskega prvenstva Gruzijci, od Nemčije pa se poslavljajo Čehi, ki so nocoj v izdihljajih tekme klonili proti Turkom. Ti so imeli vse od 20. minute dalje terensko premoč, saj je bil izključen Antonin Barak, prvič pa zadeli v 51. minuti, ko je bil uspešen Hakan Calhanoglu. V 66. minuti je za izenačenje poskrbel Tomaš Souček, v sodnikovem dodatku pa je zmago Turkom prinesel Cenk Tosun.

Eno večjih presenečenj na evropskih prvenstvih so v skupini F pripravili Gruzijci, ki so z 2:0 ugnali Portugalsko. Z izjemno predstavo so si izborili tudi napredovanje v osmino finala.

Gruzija je v Gelsenkirchnu do senzacionalnega vodstva prišla že v drugi minuti. Grobo napako si je na sredini privoščil Antonio Silva, Khvicha Kvaratskhelia pa hladnokrvno zaključil protinapad.

Po posredovanju VAR in prekršku Silve, ki je napako storil že pri prvem golu, je Gruzija v drugem polčasu prejela enajstmetrovko. Vodstvo je z bele točke povišal Georges Mikautadze in tako tlakoval pot do zgodovinske zmage gruzijske reprezentance

Neverjeten razplet v skupini E

Neverjetno, a v skupini E so vse štiri reprezentance osvojile po štiri točke. Silna matematika pred zadnjim krogom ni prišla v račun, saj je lestvica po dveh remijih ostala takšna, kot je bila po dveh krogih. Najkrajši konec so potegnili Ukrajinci, ki so v končnici zapravili tudi nekaj priložnosti.

Belgija se je z Ukrajino razšla brez zadetkov, medtem ko je bilo na tekmi Romunija – Slovaška 1:1. V tekmo so sicer bolje vstopili Slovaki, ki so povedli v 24. minuti, ko je z glavo zadel Ondrej Duda. A že kmalu je sledil odgovor Romunov, ki so le 13 minut pozneje izenačili. Z najstrožje kazni je bil uspešen Razvan Marin in tako Romuniji tudi zagotovil prvo mesto na lestvici.