Everton le s točko iz Burnleyja

Nogomet 5. Dec 202015:01 > 15:22 0 komentarjev
Calvert-Lewin

Burnley in Everton sta v 11. kolu Premier lige na Turf Mooru igrala neodločeno 1:1. Ekipa iz Liverpoola tako ostaja pri le eni ligaški zmagi na zadnjih sedmih tekmah.

Burnley, ki ima v tej sezoni samo eno zmago, je povedel že po dobrih dveh minutah igre. Westwood je prestregel slabo podajo branilca, podal do Robbieja Bradyja, ki je z 20 metrov natančno meril v desni spodnji kot vrat.

Robbie Brady

Everton je do izenačenja prišel v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Richarlison je podal v sredino, kjer je Dominic Calvert-Lewin žogo preusmeril v gol. 23-letnik je z 11 goli najboljši strelec Premier lige.

V drugem polčasu sta imeli obe ekipi nekaj lepih priložnosti za drugi zadetek, vendar se izid ni več spremenil. Everton je imel najlepšo priložnost v sodnikovem dodatku, vendar je Pope čudovito ubranil strel Sigurdssona.

Burnley je s 6 točkami še vedno na predzadnjem mestu, predvsem skrbi njihova neučinkovitost (5 golov na 10 tekmah). Everton je na zadnjih sedmih tekmah osvojil vsega 5 točk in je trenutno na 7. mestu.