Everton po četrt stoletja v Londonu premagal Arsenal

Nogomet 23. Apr 202123:10 > 23:11 0 komentarjev
REUTERS/Michael Regan

Nogometaši Evertona so na tekmi 33. kroga Premier lige v gosteh proti Arsenalu slavili z 1:0.

Karamele so do zmage prišle zahvaljujoč nespretnosti in avtogolu domačega vratarja Bernda Lena.

V prvem polčasu je bilo precej mirno, pa čeprav sta obe ekipi imeli več priložnosti. Najlepšo so imeli pri Arsenalu prek Sakaja, a je dobro posredoval vratar gostov Jordan Pickford.

Zanimiv je bil tudi prosti strel Gylfija Sigurdssona, a je žoga zadela prečko.

Sporni trenutek smo videli v 52. minuti. Richarlison je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Ceballosom po katerem je sodnik takoj pokazal na belo točko. Medtem, ko so se nogometaši Arsenala pripravljali na izvedbo enajstmetrovke so v sobi za VAR potegnili črte po katerih so ugotovili, da je bil še pred prekrškom z delom rame v prepovedanem položaju Pepe. Zaradi tega je bila enajstmetrovka razveljavljena.

V drugem polčasu je bil Arsenal precej bolj aktiven in boljši nasprotnik, a je Everton do zadetka prišel v 76. minuti. Richarlison je iz mrtvega kota žogo poslal pred vrata, le-ta pa je zadela v nogo Bernda Lena in se odbila v gol.

V sodnikovem dodatku je za domače sijajno poizkusil Gabriel Martinelli, a je bil znova na pravem mestu Pickford. Ob koncu je Arsenal razumljivo vse stavil v napad. Prav tako se je na nasprotnikovo polovico odpravil Leno, a domačim na tej tekmi na koncu ni uspelo priti do točke.

Zmaga Evertona z 1:0 je pomenila, da so gostje v Londonu proti Arsenalu slavili prvič po 25 letih.

Everton z 52 točkami ostaja na osmem mestu lestvice, Arsenal mesto nižje in ima šest točk zaostanka. Everton se bo 1. maja srečal z Aston Villo, Arsenal pa bo dan kasneje obiskal Newcastle.