Evrogola Mure za napredovanje (VIDEO)

Nogomet 7. Sep 202422:44 0 komentarjev

Nogometašice Mure None so se uvrstile v drugi krog kvalifikacij lige prvakinj, potem ko so postale zmagovalke turnirja prvega skupine 6 v ciprskem Paphosu. V finalu so s 3:2 (2:1) premagale domači Apollon. Junakinja tekme je bila Sara Makovec, ki je dosegla dva gola, med drugim tudi odločilnega v 84. minuti.

Trener slovenskih prvakinj Vladimir Kokol je napovedoval tekmo z malo priložnostmi, kar pa se ni uresničilo. Ekipi sta tekmo sicer začeli previdno, a Makovec pa je izkoristila prvo priložnost, po golu se je igra razživela, več pa so pokazale Slovenke.

Na 2:0 je v 30. minuti povišala Tija Šoštarič. Osem minut pozneje so zadetek dosegle tudi gostiteljice, ki bi se na začetku drugega kaj kmalu spet znašle v zaostanku dveh golov, najprej je okvir vrat zadela kapetanka Špela Kolbl, nekaj trenutkov pozneje pa še Jana Malahova.

Nekaj zgrešenih priložnosti je ciprska ekipa kaznovala in v 79. minuti prišla do izenačenja, a odgovor je bil hiter, pet minut je podajo Kolbl izkoristila Makovec, ki se je letos v Muro vrnila iz Olimpije, in postavila končen izid.

Mura je nastopila v naslednji postavi: Gavillet, Kravec, Sivolobova, Vindišar, Šoštarič, Vičnik, Kos, Makovec, Rakovec, Kolbl, Malahova (od 70. Dolinar).