AC Milan v 93. minuti do velikega zadetka na Old Traffordu

Evropa 11. Mar 202120:57 0 komentarjev
Simon Kjaer
Simon Kjaer

Na prvi tekmi osmine finala Lige Evropa sta se Manchester United in AC Milan razšla z izidom 1:1. Za United je zadel Diallo, v sodnikovem dodatku pa je izenačil Simon Kjaer.

Srečanje na Old Traffordu je sodila slovenska sodniška posadka, Slavko Vinčić (glavni sodnik), Tomaž Klančnik in Andraž Kovačič (stranska sodnika), Matej Jug (četrti sodnik) in Jure Praprotnik (pomočnik VAR).

Priložnosti so se začele zelo hitro. V 6. minuti je Rafael Leao zatresel mrežo, vendar je stranski sodnik hitro nakazal prepovedal položaj. Minuto kasneje je za United poskušal Anthony Martial, vendar se je z izjemno obrambo izkazal Gianluigi Donnarumma. V 12. minuti so gostje znova zatresli mrežo. Potem, ko se je žoga odbijala pred vrati, jo je v gol poslal Franck Kessie, vendar je po pregledu VAR pokazal, da so pri Milanu igrali z roko in gol je bil razveljavljen. V 39. minuti je bil blizu zadetka znova United, vendar je Harry Maguire zadel le vratnico.

Na začetku drugega polčasa je Ole Gunnar Solskjaer v igro namesto Martiala poslal 18-letnega Amada Dialloja in poteza se mu je takoj obrestovala. Mladenič, ki je za United igral šele tretjič, je po dobrih štirih minutah dosegel svoj prvi zadetek za rdeče vrage. Bruno Fernandes je poslal visoko žogo v kazenski prostor in Diallo jo je pričakal z glavo in lobal nemočnega vratarja Donnarummo – 1:0!

IZENAČENJE V SODNIKOVEM DODATKU

Milan je v zaključni fazi tekme pritiskal, vendar v napadu ni bilo pravega, nevarnega zaključnega strela vse do 93. minute. Takrat je bil po podaji Krunića s kota v skoku najvišji branilec Simon Kjaer in dosegel tako pomemben zadetek v gosteh.

Kljub temu, da je igral brez kar nekaj standardnih igralcev, v prvi vrsti je manjkal Zlatan Ibrahimović, je Milan igral pogumno in s pravo miselnostjo ter si priboril psihološko prednost pred povratno tekmo, ki bo čez teden dni v Milanu.