Za začetek izločilnih bojev presenečenje v Rimu

Evropa 9. Mar 20238:55 > 9:19 0 komentarjev

Začenjajo se izločilni boji v evropski konferenčni ligi. Že v torek (zaradi obveznosti Rome v četrtek na rimskem olimpijskem stadionu) sta se v večnem mestu na prvi tekmi osmine finala udarila Lazio in AZ iz Alkmaarja in takoj smo videli presenečenje. Gostje so namreč tekmo dobili z 2:1 in pred bodo pred domačimi gledalci branili prednost zadetka.

Lazio je povedel v 18. minuti preko Španca Pedra, še pred polčasom pa so odgovorili gostje. Zabil je Vangelis Pavlidis. V 62. minuti je 19-letni Milos Kerkez poskrbel za presenečenje v Rimu. AZ na povratno tekmo odhaja z lepo popotnico.

V konferenčni ligi nimamo več slovenskih predstavnikov. Na papirju najzanimivejša bosta obračuna med Anderlechtom in Villarrealom ter Laziem in AZ Alkmaarjem.

Povratne tekme bodo odigrane naslednji teden, 16. marca.