Sijajna Olimpija v Moldavijo z odlično popotnico

Evropa 8. Avg 202421:00 > 21:10 1 komentar

Olimpija je na prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za evropsko konferenčno ligo v Stožicah navdušila in premagala moldavski Sheriff iz Tiraspola s 3:0 (1.0).

Ljubljanski ekipi gre na začetku sezone 2024/25 vse kot po maslu. Izbranci Victorja Sancheza so dobili še šesto uradno tekmo. Z njo so si postavili dobre temelje za povratno tekmo, v primeru uspeha bodo v naslednjem krogu igrali proti poražencu dvoboja Elfsborg – Rijeka.

Olimpija je dobro začela tekmo, imela terensko pobudo, v osmi minuti pa zapravila lepo priložnost, ko je do strela v osrčju kazenskega prostora prišel Dino Kojić, vendar meril preveč po sredini.

Blizu zadetku je bil v 27. minuti Ahmet Muhamedbegović, ko se je odločil za strel s 25 metrov in zadel vratnico. Olimpija je bila sicer še naprej boljši tekmec, moldavska ekipa, v njeni začetni postavi sicer ni bilo niti enega Moldavca, pa ni resneje ogrozila Matevža Vidovška.

Zato pa je ljubljanska znova zagrozila v sodniškem dodatku prvega polčasa. Kojić je prodrl v kazenski prostor, tam ga je spotaknil Matheus Lins, tako da je sodnik pokazal na belo piko. Za strel z nje se je odločil Pedro Lucas in žogo poslal pod prečko za zasluženo vodstvo z 1:0.

V uvodu drugega polčasa ni bilo posebej razburljivih dogodkov, je pa v 59. minuti gostujoča obramba dobro posredovala po nevarnem strelu Jorgeja Silve z desne strani kazenskega prostora. Nevarno je bilo tudi v 63. minuti, vendar je tudi Kojić zgrešil z desne strani kazenskega prostora.

Dve minuti pozneje pa je ljubljanska zasedba le podvojila prednost, v protinapadu je Lucas na koncu lepo oddal žogo za hrbet Šerifove obrambe do Agustina Doffa, slednji pa je nato stekel do roba kazenskega prostora in zadel za 2:0.

Ob čisto nenevarnih gostih je bilo v 84. minuti že povsem zasluženih 3:0 za domačo ekipo, strelec je bil David Sualehe, ki je streljal z zunanjim delom čevlja z roba kazenskega prostora.