Albert Riera vzrojil na novinarje: Pokažite spoštovanje!

Evropa 29. Avg 202423:35 0 komentarjev
Albert Riera

Aktualni slovenski prvak Celje se je z zmago na povratni tekmi s 4:1 proti armenskemu Pyuniku prvič v zgodovini uvrstil v konferenčno ligo in poskrbel za veliko veselje v knežjem mestu. A po tekmi ni bilo živahno le v slačilnici grofov in pred stadionom, temveč tudi na na novinarski konferenci.

Ne le enega, Slovenija bo letos v Evropi imela kar dva predstavnika. Dobro uro po tem, ko je Olimpija s fantastično predstavo izločila Rijeko in se še drugič uvrstila v konferenčno ligo, je to prvič v zgodovini uspelo še nogometašem Celja. A če so Ljubljančani Hrvatom doma odčitali pravo lekcijo iz nogometa, je bila pot aktualnih prvakov do tretjerazrednega evropskega tekmovanj kljub visoki zmagi s 4:1 nekoliko bolj trnova.

Zlasti zaradi slabega vstopa v drugi polčas, ko je bil pri domačih izključen Mario Kvesić, Pyunik pa je znižal zaostanek na 1:2. A slovenski prvaki so črne minute uspešno in pravočasno prebrodili, zadeli še dvakrat in pričeli rajanje ob zgodovinskem uspehu za klub iz knežjega mesta.

Če je bilo vzdušje v slačilnici Celja po tekmi upravičeno evforično, pa je bil precej bolj nervozen začetek novinarske konference, na kateri je bilo s strani trenerja Alberta Riere izrečenih kar nekah ostrih besed, manjkali pa niso niti povišani toni.

“Sem danes boljši kot včeraj, ali sem ista oseba? Sem popolnoma ista oseba, kot sem danes, včeraj in pred osmimi meseci. Danes nisem boljši trener, sem popolnoma enak. Ne spreminjam se z zmagami in porazi. Osvojil sem veliko in izgubil prav tako. Malo več spoštovanja. Ko sem odšel, sem za sabo pustil fantastično ekipo, fantastično vzdušje. Zato so me pripeljali. Iz enega samega razloga, da ekipa znova postane zmagovalna. Ob vrnitvi je bila zmešnjava,” je uvodoma dejal Riera, nato pa dal novinarjem jasno vedeti, da ni zadovoljen z načinom njihovega poročanja.

“Prenehajte govoriti o igralcih, ki jih ni. Tisti, ki jih ni tu, klubu ne dajo 100 odstotkov. Če bo potrebno, bomo imeli le 15 igralcev. Naša akademija je polna igralcev, ki želijo dati 100 odstotkov za Celje. Klub me je drugič pripeljal, kar pomeni, da mi zaupajo in vedo, kaj bom naredil zanje. Prenehajte dvomiti o tem. Moje zamisli so iste, kot pred osmimi meseci,” je med drugim povedal Španec.

Kaj je po tekmi še povedal Albert Riera:

O občutku, da ni bil deležen spoštovanja:

Čutil sem, da me vi ne spoštujete. Ali nisem sem ista oseba kot pred osmimi meseci?

O tem, da nekateri igralci trdijo, da ni ista oseba?

Igralci?! Povejte, kateri? Nočete? Potem tega ne govorite. Sam mislim, da igralci tega ne govorijo. Mislite na enega, dva igralca? Kje sta? Igralci, ki ne dajo 100 odstotkov, jih ni več tu. Preprosto. Prenehajte govoriti o igralcih, ker želite pisati le sranje o tem klubu, sam pa mu želim le najboljše. Zakaj sprejemam odločitve? Ker želim zmagati ali izgubiti? Želim zmagati! Noro, želim zmagati! Nehajte govoriti sranje.

O današnji zmagi:

Fantastično. Fantje so pokazali izjemen duh in intenziteto, ki je manjkala. A ne pozabite, da smo igrali veliko tekem, ekipa pa ni bila vedno ista. Igralci se morajo uigrati, poleg tega imamo poškodbe, igrišče ni idealno. To niso izgovori, to je realnost. Ne morete oceniti celotne sezone po le 20 dneh. Saj sploh nismo trenirali, samo igrali. Igralci si zaslužijo več, so le prvaki.

O tem, ali čuti le jezo ali tudi veselje, olajšanje:

Seveda sem zadovoljen. Predvsem zaradi svojih igralcev. Uživam z njimi. Predajam jim vse informacije in svoje znanje. V očeh jim vidim, da se želijo učiti, napredovati. A ne bom sprejel tega, če igralec od sebe ne bo dal 100 odstotkov. Naslednjo sezono, ne to, bomo resnično pripravljeni, da se borimo za ligo prvakov. A sem zadovoljen.

O padcu v igri na uvodu drugega polčasa:

Po prvem polčasu sem bil frustriran, saj vodstvo2:0 ni zadostovalo. V prvem polčasu smo prevladovali, zato bi moralo biti naše vodstvo še višje. A zgodilo se je, da je Nemanić zgodaj prejel rumeni karton, Kvesić pa ga verjetno ne bo dobil naslednjih deset tekem. Opozoril sem jih, naj bodo previdni zlasti na sredini igrišča. A niso bili. Deset, 15 minut smo bili v šoku. Ne bom skrival, da potrebujemo višjo samozavest, saj rezultati niso najboljši. Potrebovali smo nekaj časa da smo se znova sprostili.

O pričakovanjih v Evropi:

Pričakujem tekme, kot je bila današnja. Na svoji strani potrebujemo tudi navijače, saj nam pomagajo.