Zmaji do veličastne evropske zmage (VIDEO)

Evropa 24. Okt 202420:17 > 22:41 0 komentarjev
UEFA Conference League football match between Olimpija (SLO) and Lask (AUT)

Ljubljanska Olimpija je v lepo napolnjenih Stožicah – zbralo se je 8000 gledalcev – gostila LASK iz Linza in ga premagala z 2:0. Zmaji so tako v konferenčni ligi zabeležili prve tri točke, potem ko so pred tremi tedni izgubili v Nemčiji proti Heidenheimu. Naslednja tarča: HJK iz Helsinkov!

Nogometaši Olimpije so drugo tekmo ligaškega dela Konferenčne lige proti LASK-u začeli idealno in zadeli že v 14. minuti.

Raul Florucz je dobil lepo podajo na levo stran napadalne cone, na drugi strani kazenskega prostora opazil Alexa Blanca in mu žogo podal izjemno natančno, krilni igralec je naciljal tik ob vratnici vratarja LASK-a in zmaje povedel v vodstvo.

Kot se je kasneje izkazalo, Španec ni postavil končnega izida srečanja, saj je v 81. minuti zadel še Brazilec Pedro Lucas in kljub pritisku LASK-a odločil srečanje.

Naslednje srečanje v konferenčni ligi varovance Alexa Sancheza čaka 7. novembra v Helsinkih proti HJK.