Olimpijina zmaga nad Laskom sladka kot linški piškoti (VIDEO)

Evropa 24. Okt 202422:56 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije so se razveselili svoje prve zmage v letošnji sezoni konferenčne lige. Pred domačimi navijači v Stožicah so z všečno predstavo v drugem krogu tretjerazrednega evropskega tekmovanja z 2:0 odpravil Lask iz Linza.

Potem ko so proti favoriziranem Heidenheimu tesno izgubili uvodno tekmo konferenčne lige (1:2), so nogometaši Olimpije v Stožicah gostili Lask iz Linza. Avstrijski predstavnik je vsaj na papirju deloval precej manj zastrašujoče od nemškega, a že hiter pogled na njihov igralski kader je dal vedeti, da je pred Ljubljančani znova zahteven izziv. Avstrijska zasedba je namreč po Transfermarktu približno štirikrat vrednejša od ljubljanske, a po drugi strani ji v domačem prvenstvu za zdaj ne gre po željah.

Z izkupičkom štirih zmag, petih porazov in remijem so ta čas komaj sedma ekipa lige, a pri tem ni zanemarljivo, da so dobro formo ujeli prav v zadnjem mesecu dni in ostali neporaženi na vseh šestih tekmah, ki so jih odigrali v tem obdobju. Boljše predstave so več kot očitno spodbudile tudi njihove navijače, da so se v velikem številu napotili v slovensko prestolnico, saj jih je bilo na gostujoči tribuni stadiona v Stožicah mogoče našteti okoli 800.

Tako s koreografijo kot glasilkami so uvodoma dobro konkurirali domači navijaški skupini Green Dragons, a obmolknili v 14. minuti. Tedaj je Olimpija izpeljala hiter protinapad, ki ga je po odvzeti žogi in sijajni podaji Raula Floruzca v kazenski prostor gostov z zadetkom zaključil Alejandro Blanco. Zadetek Španca bi težko prišel ob boljšem času, saj je LASK postajal vse nevarnejši in samozavestnejši.

Vodstvo Ljubljančanov je Linčane pošteno presenetilo, saj so nadaljevali precej manj odločno, nemalo težav pa jim je povzročala tudi disciplinirana zadnja vrsta Olimpije, v kateri je bilo, podobno kot že v drugem polčasu obračuna proti Heidenheimu, postavljenih pet nogometašev. Do priložnosti so prihajali redko, za nameček pa imeli tudi nemalo sreče, ko je na drugi strani igrišča v 32. minuti do novega strela prišla Olimpija, a je okvir vrat Pedru Lucasu preprečil podvojitev vodstva.

Le minuto kasneje bi zapravljeno priložnost lahko zmaji močno obžalovali, saj je od daleč sprožil Branko Jovičić, s spektakularno obrambo v slogu nekdanjega kolumbijskega vratrja Reneja Higuaita pa se je izkazal Matevž Vidovšek. Tekma se je nato razživela, saj je do nove priložnosti prišel Adil Taoui, a zgrešil ljubljanska vrata, le kakšen meter od vratnice Laska pa je žoga švignila tudi po projektilu domačega vezista Agustina Doffa s približno 25 metrov.

Jalov pritisk Avstrijcev in Olimpijin as iz rokava

Olimpija je v prvem polčasu navdušila s potrpežljivo igro v obrambi in zelo odločno na sredini igrišča, drzna pa je bila tudi v napadu ter bi z nekaj več sreče na odmor lahko odšla tudi z izdatnejšo prednostjo.

Avstrijci so v začetku drugega dela še bolj stopili na žogo in iskali pot proti domačemu golu, a to počeli prepočasno in brez prave zamisli, posledično pa le redko prihajali pred vrata Vidovška, ki je imel le malo dela. Po dolgem času je moral znova posredovati v 65. minuti, ko je zaustavil poskus rezervista Marina Ljubičića, ki je meril naravnost v dlani vratarja zmajev.

Bolj ko se je dvoboj približeval koncu, večji je bil pritisk na zadnjo vrsto Olimpije. A ta je imela za konec v svojem rokavu še enega asa, s katerim je dokončno razblinila upe Linza, da se domov vrne vsaj s točko. V 80. minuti je s prostega strela z leve strani oster predložek v kazenski prostor gostov poslal Sualehe, tam je žoga našla Mark Ristića, ki je podstavil nogo in podal do Pedra Lucasa, ta pa je z neposredne bližine matiral nemočnega vratarja Jörga Siebenhandla.

Po še drugem prejetem zadetku so se Avstrijci očitno dokončno sprijaznili s porazom, saj so bili njihovi poskusi napada precej jalovi. Olimpija jih je do zadnjega žvižga sodniške piščalke zlahka odbila ter se na koncu zasluženo veselila svoje prve zmage v letošnji sezoni konferenčne lige.

NK Olimpija – LASK 2:0 (1:0)

* Stadion Stožice, sodniki: Chiffi, Peretti, Baccini (vsi Italija).
* Strelca: 1:0 Blanco (14.), 2:0 Lucas (81.).
* Olimpija: Vidovšek, Siva, Ratnik, Ristić, Muhamedbegović, Doffo, Blanco (od 84. Brest), Sualehe (od 85. Govea), Lucas (od 84. Durdov), Florucz (od 64. Boultam), Kojić (od 71. Thalisson).
* Lask Linz: Siebenhandl, Stojković (od 77. Boateng), Talovierov (od 68. Smolčić), Ziereis, Bello, Bogarde, Jovičić (od 68. Horvath), Berisha (od 58. Flecker), Taoui (od 58. Ljubičić), Entrup, Žulj.
* Rumeni kartoni: Sualehe, Boultam, Lucas, Muhamedbegović; Bogarde, Flecker.