Bleda predstava Celjanov v Armeniji (VIDEO)

Evropa 22. Avg 202417:00 > 19:53 1 komentar

Nogometaši Celja so na prvi tekmi zadnjega kvalifikacijskega kroga za nastop v skupinskem delu konferenčne lige z 0:1 izgubili z armenskim Pjunikom.

Trener Celja Albert Riera je imel v Erevanu zaradi “kadrovske čistke” in velikih težav s poškodbami, saj so manjkali številni člani udarne enajsterice, na voljo vsega skupaj 16 nogometašev. To se je poznalo tudi v boju z mednarodno pisano zasedbo Pjunika, ki je v drugem polčasu unovčila obdobje boljše igre in napake tekmecev, tako da bo imela v Celju zadetek prednosti.

V Evropi znova poraženi Celjani so začeli konkretneje, Edmilson je v peti minuti iztržil prvi kot na tekmi, nato v deseti še enega po novem, a ne posebej dobrem strelu. V prvih 20 minutah so gosti pustili rahlo boljši vtis, a se bolj posvečali držanju žoge kot aktivnemu napadanju.

Pjunik ni bil nevaren, šele v 29. minuti so domači prišli do strela z glavo, ki pa je bil nenatančen, nevarnejši je bil poskus Sanija Buharija v 30. minuti, vendar je tudi on žogo poslal mimo vrat.

V okvir vrat je v 42. minuti meril Agdon, a je dobro posredoval Matjaž Rozman, ki je dobil priložnost namesto mladega Lovra Štubljarja, le malce zatem pa je moral posredovati tudi domači vratar po strelu Luke Bobičanca.

Armenska zasedba je povedla v 59. minuti, ko je Buhari šel mimo Zeca, Karničnika in Juanja Nieta, ki mu je spodrsnilo, tako da se je Pjunikovemu nogometašu odprl prostor za strel z roba kazenskega prostora, od koder je žogo poslal pod prečko za 1:0.

Aljoša Matko, ki je vstopil na začetku drugega polčasa, je imel takoj zatem priložnost za izenačenje, a jo zapravil, v 68. minuti pa je Celjane spet rešil Rozman z dobro obrambo po strelu Martima Maie. V 70. minuti je obetavno akcijo Pjunika zapravil še Yusuf Otubanjo, kar je bila zadnja priložnost na tekmi, na kateri Celjani niti niso posebej vzneseno lovili izenačenja.