Ažbe Jug junak Maribora, Olimpija zanesljiva

Evropa 15. Avg 202422:45 > 22:58 2 komentarja

Nogometaši Olimpije in Maribora so napredovali v zadnji krog kvalifikacij konferenčne lige. Ljubljančani so na povratni tekmi z 1:0 ugnali Sheriff iz Tiraspola, Maribor pa je bil po enajstmetrovkah boljši od Vojvodine.

Nogometaši Olimpije so prvo tekmo tretjega kroga kvalifikacij za nastop v konferenčni ligi dobili s 3:0, tudi na povratni pa niso imeli velikih težav. Sheriff iz Tiraspola ni uspel premagati vratarja Matevža Vidovška, še več, prva (in edina) je spet zabila Olimpija.

Edini zadetek na tekmi je tik pred koncem obračuna dosegel Nemanja Motika. Ta je izsilil prekršek za enajstmetrovko, ki jo je tudi sam izkoristil za 1:0 (in skupno zmago s 4:0).

V naslednjem krogu Ljubljančane čaka težek izziv: hrvaška Rijeka. Zmagovalec dvoboja se bo uvrstil v konferenčno ligo, poraženec bo ostal brez Evrope.

Mariborčani so imeli več težav, vseeno pa so jih prebrodili. Po prvi tekmi iz Ljudskega vrta so imeli prednost gola (2:1), na drugi pa je vojvodina skupni izid izenačila v 26. minuti, ko je zadel nekdanji nogometaš Olimpije Đorđe Crnomarković.

Tudi v drugem polčasu je bila Vojvodina boljša, a Ažbeta Juga ni uspela premagati. Tekma se je zavlekla v podaljšek, nato še do enajstmetrovk.

Tam je bil junak znova vratar Maribora. Ubranil je dve najstrožji kazni Vojvodine, vijolični pa so bili pri strelu več kot zanesljivi. Maribor se veseli napredovanja, nasprotnik na zadnji stopnici pred Evropo bo švedski Djurgarden, ki je s skupnim rezultatom 4:2 izločil finski Ilves.

Vojvodina – Maribor

Maribor je izločil Vojvodino po enajstmetrovkah!

O zmagovalcu dvoboja Vojvodina – Maribor bo odločal podaljšek. Vojvodina je povratno tekmo dobila z 1:0, skupni izid je 2:2.

26. minuta: Gol! Vojvodina vodi! Đorđe Crnomarković, nekdanji nogometaš Olimpije, je zabil Mariboru. V skupnem seštevku je izid poravnan na 2:2.

Začetni enajsterici:

Lineups provided by Sofascore

Sheriff Tiraspol – Olimpija Ljubljana

Konec tekme.

87. minuta: GOOOOL! Olimpija je povedla! Nemanja Motika je izsilil enajstmetrovko, nato pa še sam izkoristil najstrožjo kazen za potrditev Olimpijinega napredovanja!

V prvem polčasu tekme v Tiraspolu si nobena ekipa ni priigrala večjih priložnosti. Olimpija je več kot zanesljivo ohranila visoko prednost s prvega obračuna.