Dinamo in Zvezda slavila v gosteh

Liga Europa 26. Nov 202020:53 > 20:57
Clive Brunskill Getty Images Sport

Zagrebški Dinamo in beograjska Crvena zvezda sta v 4. krogu evropske lige prišla do pomembnih zmag v boju za evropsko pomlad.

Hrvaški prvak je s super drugim polčasom v Avstriji s 3:0 premagal Wolfsberger. Mrežo avstrijske ekipe so v 60., 75. in 91 minuti zatresli Lovro MajerBruno Petković in Luka Ivanušec. Slovenski reprezentant Petar Stojanović je obsedel na klopi za rezerviste. V isti skupini sta se CSKA in Feyenoord razšla brez golov, kar pomeni, da je Dinamo z osmimi točkami trenutno prva ekipa skupine. Feyenoord je s petimi točkami drugi, Wolfsberger ima štiri točke, CSKA pa tri.

Do pomembne zmage v gosteh je prišla tudi Crvena zvezda, ki je v Belgiji z 2:0 premagala Gent in se utrdila na drugem mestu skupine L, kjer s 100-odstotnim izkupičkom vodi Hoffenheim. Za Zvezdo je to bila tretja letošnja zmaga, kar pomeni, da je evropska pomlad takorekoč zagotovljena. Za Beograjčane je že v 2. minuti zadel Petrović, v 58. minuti pa je bil natančen še Milunović. Obakrat je podal El Fardou Ben.