Maribor znova ostal praznih rok, Kek do zgodovinske točke

Liga Europa 4. Okt 20139:33 > 9:46

Ljubljana – Maribor je tudi v 2. krogu Evropske lige ostal praznih rok, potem ko je na gostovanju pri Wiganu klonil z 1:3. Matjaž Kek z Rijeko do velike tčke proti Realu iz Betisa (1:1).

Mariborčani za zdaj ostajajo še brez točke v letošnji sezoni Evropske lige. Po domačem porazu z Rubinom se praznih rok vračajo tudi iz prvega gostovanje. Wigan, ki je pred svojimi gledalci odigral sploh prvo evropsko tekmo v zgodovini kluba, je bil boljši s 3:1. Angleži so povedli v 22. minuti, ko je veliko napako vratarja Jasmina Handanovića pri boksanju brezkomrpomisno kaznoval Nick Powell, Wigan je še pred odhodom na odmor prek Bena Watsona podvojil svojo prednost in srečanje se je zdelo odločeno.

Wigan je prevladoval tudi v nadaljevanju, zadetka pa so se veselili vijoličasti. Robustni Jean-Philippe Mendy je lepo prodrl v zaenski prostor in še lepše podal do kapetana Marcosa Tavaresa, ki je učinkovito zaključil. Novi strateg Maribora Ante Šimundža je v zadnjih minutah povsem odprl formacijo, a želenega učinka ni bilo. Wigan je v sodnikovem podaljšku zabil še tretji zadetek in srečanje je bilo dokončno odločeno.

Kek do velike točke
Veliko več razlogovo za zadovoljstvo ima Matjaž Kek, ki se je z Rijeko veselil prve evropske točke. Riječani so na Kantridi gostili Real iz Betis in hitro povedli prek Leona Benka. Španci so se v nekaj minutah vrnili v igro, izid pa se do konca srečanja ni več spremenil. Nekdanji slovenski selektor je lahko kljub temu zadovoljen s predstavo svojih varovancev in predvsem osvojeno točko.

Preostale izide najdete spodaj.

Evropska liga, 2. krog:

Skupina A

Kuban Krasnodar : Valencia 0:2 (0:0)Alcacer (73), Feghouli (81)

Swansea City : St. Gallen 1:0 (0:0)Routledge (52)

Lestvica: 1. Swansea 6 točk, 2. St. Gallen 3, 3. Valencia 3, 4. Kuban 0.

Skupina B

Ludogorec : Dinamo Zagreb 3:0 (2:0)Juninho Quixada (12), Misidjan (34), Djakov (61)Bezjak (Ludogorec) je igral od 71. minute.Černomorec : PSV Eindhoven 0:2 (0:1)Depay (13), Jozefzoon (88)Matavž (PSV) je bil na klopi.

Lestvica: 1. Ludogorec 6 točk, 2. PSV 3, 3. Černomorec 3, 4. Dinamo 0.

Skupina C

Esbjerg : Red Bull Salzburg 1:2 (0:2)Pate (89); Alan (6, 37)Kampl (Salzburg) je odigral celo tekmo.

Elfsborg : Standard Liege 1:1 (0:0)Claesson (23); Mujangi (62)

Lestvica: 1. Salzburg 6 točk, 2. Esbjerg 3, 3. Standard 1, 4. Elfsborg 1.

Skupina D

Rubin Kazan : Zulte-Waregem 4:0 (0:0)Duplus (60/a.g.), Eremenko (73), Rjazancev (81), Natcho (89)

Wigan Athletic : Maribor 3:1 (2:0)Powell (22, 91), Watson (34); Tavares (60)

Lestvica: 1. Rubin 6 točk, 2. Wigan 4, 3. Zulte 1, 4. Maribor 0.

Skupina E

Dnipro Dnipropetrovsk : Fiorentina 1:2 (0:0)Seleznjov (57/11-m); Rodrigues (53/11-m), Ambrosini (73)RK: Pizarro (86/Fiorentina)Iličić (Fiorentina) ni bil v postavi.

Paços Ferreira : Pandurii Targu Jiu 1:1 (0:1)Melo Rodrigues (49); Momčilović (5)

Lestvica: 1. Fiorentina 6 točk, 2. Dnipro 3, 3. Pandurii 1, 4. Paços Ferrerira 1.

Skupina F

APOEL Nikozija : Eintracht Frankfurt 0:3 (0:1)Alexandrou (27/a.g.), Lakić (60), Jung (66)

Bordeaux : Maccabi Tel-Aviv 1:2 (0:0)Jussiê (48); Itzhaki (71), Micha (80)Jug (Bordeaux) je bil na klopi.

Lestvica: 1. Eintracht 6 točk, 2. Maccabi 4, APOEL 1, Bordeaux 0.

Skupina G

Genk : Thun 2:0 (0:0)Gorius (55), Vossen (63)

Rapid : Dinamo Kijev 1:2 (0:2)Burgstaller (53); Jarmolenko (30), Dibon (34/a.g.)

Lestvica: 1. Genk 6 točk, 2. Thun 3, 3. Dinamo 1, 4. Rapid 1.

Skupina H

Sevilla : Freiburg 2:0 (0:0)Perotti (63/11-m), Bacca (90)RK: Diagne (62/Freiburg)

Slovan Liberec : Estoril Praia 2:1 (1:1)Sural (15), Kovač (62); Leal (45)RK: Sackey (83/Slovan); Miguel (38/Estoril)

Lestvica: 1. Sevilla 6 točk, 2. Slovan 4, 3. Freiburg 1, 4. Estoril 0.

Skupina I

Rijeka : Real Betis 1:1 (1:1)Benko (10); Cedrick (14)

Lyon : Vitória Guimarães 1:1 (0:1)Gonalons (53); Maâzou (39)RK: Maâzou (90/Vitória)

Lestvica: 1. Vitória 4 točke, 2. Lyon 2, . Real Betis 2, 4. Rijeka 1.

Skupina J

Legia Varšava : Apollon Limassol 0:1 (0:0)Sangoy (56)Sangoy (Apollon) je v 24. minuti zapravil enajstmetrovko.Šulerja (Legia) ni bilo v ekipi.

Trabzonspor : Lazio 3:3 (3:1)Erdogan (12), Mierzejewski (22), Paulo (35); Onazi (29), Floccari (84, 85)

Lestvica: 1. Lazio 4 točke, 2. Trabzonspor 4, 3. Apollon 3, 4. Legia 0.

Skupina K

Anži Mahačkala : Tottenham Hotspur 0:2 (0:2)Defoe (34), Chadli (40)

Tromsø : Šerif 1:1 (0:0)Ondrášek (65); Ricardinho (87)RK: Melli (73/Šerif)Samardžić (Šerif) je odigral celo tekmo.

Lestvica: 1. Tottenham 6 točk, 2. Šerif 2, 3. Anži 1, 4. Tromsø 1.

Skupina L

Šahtar Karagandi : Maccabi Haifa 2:2 (2:0)Finončenko (40), Tarasov (45); Rayo (54), Turgeman (79)

AZ Alkmaar : PAOK Solun 1:1 (0:0)Gouweleeuw (82); Salpingidis (90)

Lestvica: 1. PAOK 4 točke, 2. AZ 4, 3. Maccabi 1, 4. Šahtar 1.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images