Sevilla Rijeko in Keka izločila iz Evropske lige!

Liga Europa 12. Dec 20140:19 > 1:02
Hrvaški prvoligaš Rijeka, ki je imel za razliko od tamkašnjih aktualni prvakov, nogometašev Dinama, dejansko priložnost, da se z morebitno senzacionalno zmago v Andaluziji še uvrsti v izločile boje Evropske lige, v svoji nameri ni uspel. Sevilla, aktualni branilec naslov prvaka, ki je lani na poti do zmage v tem pokalu ustavil številne Slovence, najprej Maribor in nato v finalu še Benfico Jana Oblaka, je tako nocoj iz nadaljenega tekmovanja izločila Matjaža Keka, Mirala Samardžića in Gorana Cvijanovića. Odločilen zadetek na stadionu Ramon Sanchez Pijuan je že v 20. minuti srečanja dosegel Denis Suarez, ki je po podaji Joseja Antonia Reyesa in preigravanju v kazenskem prostoru rutinirano premagal reškega vratarja Ivana Vargića. V skupini G sta se tako naprej uvrstila Feyenoord in Sevilla, Rečani pa so s sedmimi točkami končali na tretjem mestu. Četrtkov večer v Evropski ligi je bil sicer tudi v znamenju Red Bulla Salzburja, ki je doma s 5:1 razbil Astro, Kevin Kampl pa je ob tem prispeval dva gola in dve podaji. Evropska liga se bo, tako kot Liga prvakov, na zaslone Sport Kluba z izločilnimi boji vrnila februarja prihodnje leto.

AKTUALNI BRANILCI NASLOVA ODPRAVILI RIJEKO, IZPADEL TUDI MILCOV STANDARD

Rijeki ni uspelo pripraviti čudeža v Sevilli, vseeno pa je v primerjavi z lansko sezono četa Matjaža Keka letos močno napredovala in dosegla tudi dve zmagi v skupinskem delu. Mariborčan je sicer to pot že od prve minute računal na Mirala Samardžića, medtem ko je drugi Slovenec na delu v Reškem zalivu vstopil v 71. minuti tekme. Gostje so bili sicer v drugem polčasu precej nevarnejši tekmev, priložnosti je kot po tekočem traku zapravljal prvi zvezdnik Andrej Kramarić, ki si ga v svojih vrstah želi videti kopica velikih evropskih klubov. Na drugi tekmi omenjene skupine G je Feyenoord s 3:0 v gosteh ugnal belgijski Standard, v dresu katerega slovenski branilec Martin Milec ni dobil priložnosti.
ZA INTER IGRAL KRHIN, V DRESU VIOLE TUDI KURTIČ IN ILIČIČ
Igrali pa so Slovenci na delu v Italiji; padli evropski velikan Inter si je že pred zadnjo tekmo v Azerjbadžanu, kjer je gostoval pri Karabahu, zagotovil prvo mesto v skupini, zato je Roberto Mancini na igrišče poslal rezervno zasedbo … Igral je Rene Krhin, Samir Handanović pa, kakopak, ni dobil priložnosti. Za Fiorentino, ki je doma z 1:2 izgubila proti Dinamu iz Minska, je celo tekmo igral Jasmin Kurtič, Josip Iličić pa drugi polčas. Za Violo je bil v Evropski ligi to prvi poraz sezone, a si je ekipa iz Toskane prav tako že pred tem zagotovila prvo mesto v skupini.
TRIKRATNA PREKINITEV V CARIGRADU
V Carigradu sta se za vrh lestvice v skupini C spopadla Bešiktaš in Tottenham, v največjem turškem mestu pa so na stadionu Atatürk dvakrat ugasnili žarometi, povsem na začetku in nato še povsem na koncu tekme. Edini gol je sicer v 59. minuti srečanja zabil Cenk Tosun, tekma pa je bila v 38. minuti prekinjena tudi zaradi vdora treth Tottenhamovih navijačev na igrišče, ki so se želeli slikati s svojimi nogometaši … Prvi izmed treh je s Kylom Naugtonom, Erikom Lamelo in Janom Vertongnom celo napravil “selfie”.