Iličić z zadetkom začinil Katančev vpoklic

Liga Europa 13. Mar 201510:56 > 11:09

Ljubljana – Selektor reprezentance Srečko Katanec je pred dnevi napovedal, da se Josip Iličić vrača v slovenski dres, slednji pa je na prvi tekmi 1/8 finala Evropske lige potrdil smotrnost njegove odločitve. Kranjčan je z izjemnim zadetkom zabil edini zadetek Fiorentine ob remiju z Romo (1:1). Naslednji četrtek ob 19:00 ekskluzivno na SK 3 povratni obračun iz večnega mesta!

Josip Iličić po burnih preteklih mesecih v zadnjem času iz tekme v tekmo igra bolje. Odlično formo je potrdil tudi na prvi tekni 1/8 finala Evropske lige proti Romi, ko je odlično igro kronal z zadetkom v 17. minuti. Daniele De Rossi si je privoščil veliko napako, okroglo usnje podal točno na nogo Mohamedu Salahu, ki je potegnil proti kazenskemu prostoru in podaljšal do Iličića, ki je zaključil z lepim strelom na prvo vratnico. Vratar Rome Lukasz Skorupski ni imel nobenih možnosti.

“Želeli smo si zmage, a nam ni uspelo, toda tega obračuna še ni konec. Pred nami je še 90 minut, lahko se zgodi karkoli. Igramo samozavestno, v Rim grem po zmago. Že na prvi tekmi smo pokazali, da smo močna ekipa,” je bil zadovoljen Kranjčan in dodal: “Vedno sem na voljo trenerju. Vesel sem, da sem ostal tukaj in vsakokrat želim dati od sebe 100 odstotkov za Fiorentino.”

Roma je imela v 60. minuti izjemno priložnost za izenačenje, ko je vratar vijoličastih Neto v kazenskem prostoru podrl Juana Manuela Iturbeja, a je Adem Ljajić preslabo streljal in zapravil najstrožjo kazen. Sinovi volkulje so do izenačenja prišli v 77. minuti, ko je po podaji Alessandra Florenzija z glavo zadel Seydou Keita.

Pred povratno tekmo na rimskem Olimpicu je tako še vse odprto. Kdo bo napredoval v četrtfinale, naslednji četrtek od 19:00 naprej spremljajte v živo na SK 3.

Inter brez Sarme brez možnostiInter je s Samirjem Handanovićem na klopi klonil proti Wolfsburgu z 1:3. Zasedba Roberta Mancinija je sicer povedla, vendar so Nemci tudi po napakah Handanovićeve zamenjave Juana Pabla Carriza rezultat uspeli spreobrniti v svojo korist. Sevilla je bil na El Madrigalu s 3:1 boljša od Villarreala (Bojan Jokić je po dolgem času sedel na klopi in se bo očitno kmalu vrnil na igrišče). Omeniti velja, da je Andaluzijce v vodstvo že po 13. sekundah igre popeljal Vitolo, kar je nov rekord Evropske lige. omenimo še hat-trick Gonzala Higuaina, ki je v Neaplju sam pokopal Dinamo iz Moskve (3:1). Preostale izide najdete spodaj.

Evropska liga, 1/8 finala, prve tekme:

ZENIT : TORINO 2:0 (1:0)Witsel 38., Criscito 53.RK: Benassi 28. Torino)

DNIPRO : AJAX 1:0 (1:0)Zozulya 30.

WOLFSBURG : INTER 3:1 (1:1)Naldo 28., De Bruyne 63., 76.; Palacio 6.Samir Handanović (Inter) je sedel na klopi.

CLUB BRUGGE : BEŠIKTAŠ 2:1 (0:0)De Sutter 62., Raaelov 79./11m; Tore 46.

NAPOLI : DINAMO MOSKVA 3:1 (2:1)Higuain 25., 31./11m, 55.; Kuranyi 2.RK: Zobnin 46. (Dinamo)

EVERTON : DINAMO KIJEV 2:1 (1:1)Naismith 39., Lukaku 82./11m; Gusev 14.

FIORENTINA : ROMA 1:1 (1:0)Iličić 17.; Keita 77.Josip Iličić je igral do 81. minute, Jasmin Kurtić (oba Fiorentina) ni prijavljen za nastope v Evropski ligi.

VILLARREAL : SEVILLA 1:3 (0:2)Vietto 48.; Vitolo 1., MBia 26., Gameiro 50.Bojan Jokić (Villarreal) je sedel na klopi.

Povratne tekme bodo na sporedu 19. marca.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images