Arsenal po preobratu strl Köln

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nogometaši Arsenala so doma po preboratu premagali "kozličke", ki so prvič po več kot dveh desetletjih (25 let) zaigrali v katerem koli evropskem tekmovanju. V tekmi 1. kroga skupine H evropske lige, je nemški klub prvi polčas dobil z 1:0, v drugem pa so "topničarji" zadeli trikrat.

Angleška ekipa je v nadaljevanju vendarle dokazala, da je upravičeno prvi favorit za zmago v predtekmovalni skupini ter seveda tudi za končno zmago v tekmovanju.

Arsene Wenger je na igrišče poslal spremenjeno enajsterico, kar je Köln izkoristil v 9. minuti, ko je izlet Davida Ospine iz vrat s fantastičnim golom s prek 30 metrov kaznoval JhonCordoba.

Domači so v drugi polčas krenili “našpičeni” in tako je že po štirih minutah izenačil SeadKolašinac. V 67. minuti je Alexis Sanchez izvedel “solo” akcijo in zadel za 2:1, zmago pa je “zapečatil” Bellerin osem minut pred koncem.

Arsenal se bo v naslednjem krogu srečal z BATE Borisovim v Belorusiji, Köln pa doma gosti Crveno zvezdo.