Milano do zmage za drugo mesto, Zenit potrdil prvo

Liga Europa 29. Nov 201820:53 > 20:57
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

V predzadnjem krogu skupinskega dela Lige Evropa v terminu ob 18.55 v 14 tekmah je do pomembne zmage prišel Milan. Slavili so še Arsenal, Zenit in BATE.

Dinamo si je že v prejšnjem krogu zagotovil mesto v končnici Lige Evropa, z remijem proti Fenerbahčeju brez golov pa si je samo popravil točkovni izkupiček na prvem mesetu skupine D.

Milan se je pred svojimi navijači v  prvem polčasu precej namučil z Dudelangejem, na koncu pa zanesljivo slavil s 5:2 v skupini F. Gostje so prispevali kar dva avtogola. Ob porazu Olympiakosa je Milan na drugem mestu lestvice za Betisom.

Milan je povedel v 21. minuti z golom Cutroneja, a je v 39. Stolz izenačil za rezultat polčasa. V nadaljevanju je Turpel v 49. minuti v vodstvo popeljal goste, nato pa se je vse obrnilo, ko je v 66. prvi avtogol dosegel Stelvio. Do preobrata je 4 minute kasneje Milan popeljal Calhanoglu, v 78. minuti pa je sledil nov avtogol. Tokrat je bil tragični junak Schnell. Končni rezultat je v 81. minuti postavil Borini.

Betis je v isti skupini z golom Canalesa v 39. minuti slavil proti Olympiakosu. V 18. minuti je za Špance Leon zgrešel strel iz enajstih metrov.

V skupini C si je Zenit z zmago proti Kopenhagnu zagotovil prvo mesto v skupini. Edini gol na tekmi je dosegel Robert Mak. Miha Mevlja je igral celo tekmo.

V isti skupini je Bordeaux premagal Sevillo z 2:0.

V skupini L je bil BATE boljši od MOL Vidija z 2:0 za drugo mesto v skupini.

Arsenal se je v skupini E vrnil na prvo mesto na lestvici z zmago na gostovanju pri Vorskli. Gole so za ekipo Unaija Emeryja dosegli Smitrh-Rowe, Ramsey in Willock.