V evropski ligi bomo videli londonski finale!

Liga Europa 9. Maj 201923:49 > 23:58
Michael Regan/Getty Images

Angleške ekipe so v tej sezoni v evropskih tekmovanjih nezaustavljive. Tudi v evropski ligi bomo pospremili obračun dveh ekip iz Premier lige, še več, šlo bo celo za mestni derbi med Chelseajem in Arsenalom.

Arsenal se je v finale prebil z dvema zmagama proti Valencii. Na drugi tekmi v Španiji je zablestel Pierre Emerick Aubameyang, ki je zabil hat-trick.

Valencia, ki je prvo tekmo izgubila z 1:3, je na Mestalli začela odločno. Domači so prek Kevina Gameiroja povedli v 11. minuti, a se je Arsenal ekspresno vrnil. Po podaji vratarja Čecha je z glavo do Aubameyanga podaljšal Lacazette, Gabonec pa je mojstrsko zadel z desnico.

Aubameyang je v 50. minuti začel akcijo za gol Lacazetta, nato pa sam še dvakrat zadel. Prvič v 69. minuti, končni rezultat pa je postavil dve minuti pred koncem. Za Valencio je še pred tem izenačil Gameiro.

V finale se je po pravi drami v Londonu prebil še Chelsea, ki je Eintracht iz Frankfurta izločil po enajstmetrovkah. Gostitelji so prvi polčas dobili z golom Rubena Loftusa-Cheeka, v drugem delu pa je v dresu gostov spet navdušil Luka Jović. Pri rezultatu 1:1 je ostalo vse do konca rednega dela srečanja in tudi po podaljšku, zato so odločali kazenski streli.

Dolgo časa je po zapravljeni enajstmetrovki Azpilicuete bolje kazalo Eintrachtu, a je bil na koncu junak tekme Kepa Arrizabalaga, ki je v zadnjih dveh serijah zaklenil svoja vrata in Chelseaju omogočil preboj v veliki finale.