Konec evropske sezone za Zvezdo, preobrat Barcelone

Evropa 17. Mar 202223:40 > 23:44 0 komentarjev

Nogometna liga Europa je dobila prve četrtfinaliste. Potem ko je bil že pred tem med osem uvrščen Leipzig Kevina Kampla zaradi izključitve iz tekmovanja moskovskega Spartaka, so si danes četrtfinale priigrali še Atalanta, Braga, Barcelona in Glasgow Rangers. Lyon je remiziral s Portom in napredoval, v četrtfinale pa potujeta tudi Frankfurt in West Ham, ki sta zmagala šele v podaljšku.

Atalanta, pri kateri zaradi osebnih zadev ne igra Josip Iličić, je prvo tekmo doma dobila s 3:2, danes pa je na povratni tekmi osmine finala še v gosteh premagala Bayer Leverkusen, in sicer z 1:0, potem ko je v prvi minuti sodniškega dodatka zadel Jeremie Boga.

Prekrasen zadetek Boge za zmago Ataltante:

Braga si je že na prvi tekmi doma priigrala dobro izhodišče, ko je slavila z 2:0, danes pa na gostovanju pri Monacu iztržila 1:1. Abel Ruiz je v 20. minuti še otežil delo ekipi iz kneževine, ki je v 90. minuti dosegla le tolažilni zadetek prek Axela Disasija.

V Istanbulu zadišalo po presenečenju, a ne za dolgo …

Barcelona, ki je na prvi tekmi proti Galatasarayu igrala 0:0, je na vročem gostovanju v Istanbulu pokazala več od domače zasedbe in zmagala z 2:1. Odločilni zadetek je po rezultatsko izenačenem prvem polčasu v 50. minuti dosegel Pierre-Emerick Aubameyang.

Škotski predstavnik Glasgow Rangers pa je izločil Crveno zvezdo, potem ko je že na prvi tekmi zmagal s 3:0, tako da mu tudi poraz z 1:2 v Beogradu ni škodil.

Prvi zadetek Zvezde:

Andaluzijska kluba oba izgubila v podaljšku

Lyon je doma proti Portu remiziral, kar je dovolj, da je napredoval v četrtfinale. Veliko bolj napeto je bilo v Londonu in Frankfurtu. Na Otoku je West Ham sprva izsilil podaljške, kjer so Londončani tudi izločili najbolj uspešen klub v tem tekmovanju Sevillo. Tudi drugo moštvo iz Andaluzije si je sprva priborilo podaljške v Frankfurtu, Betis pa je doživel šok v praktično zadnjih sekundah, saj je Nemcem zmago prinesel Hinteregger.

Hinteregger 120+1.; Igleasias 90.

Med osem najboljših je že uvrščen RB Leipzig, saj je bil moskovski Spartak izključen iz tekmovanja.