Razigrana Barcelona izločila Napoli

Evropa 24. Feb 202222:45 > 23:48 0 komentarjev

Nogometaši Barcelone so se uvrstili v osmino finala evropske lige, potem ko so na derbiju v Neaplju dobili povratno tekmo proti Napoliju s 4:2 in napredovali s skupnim izidom 5:3. Atalanta je brez Josipa Iličića v gosteh s 3:0 odpravila Olympiakos, Leipzig pa je s Kevinom Kamplom s 3:1 ugnal Real Sociedad. Kljub zmagi z 1:0 se od Evrope poslavlja Dinamo Zagreb. S skupnim izidom 3:2 je bila od Hrvatov boljša Sevilla.

-Evropska liga, kvalifikacije za osmino finala, prve tekme

Obračun Napolija in Barcelone je pripadel slednji, ki je bila v Neaplju boljša s 4:2. Jordi Alba, Frenkie de Jong in Gerard Pique so za Barcelono zadeli že v prvem polčasu, Pierre-Emerick Aubameyang pa v drugem. Lorenzo Insigne z bele pike in Matteo Politano pa sta bila strelca za Italijane.

Betis Sevilla in Zenit St. Peterburg sta se danes razšla z 0:0, kar pomeni, da je napredovala španska zasedba, ki je prvo tekmo dobila s 3:2, Glasgow Rangers in Borussia Dortmund pa sta igrala 2:2, Škoti pa so prvo tekmo dobili s 4:2 in se tako prebili med 16. Dvoboj Brage in Šerifa iz Tiraspola so po enajstmetrovkah dobili domači.

Atalanta je v Pirej prišla s prednostjo z 2:1 s prve tekme, tokrat pa je svoje delo opravila še bolj suvereno, pri čemer je bil junak tekme Ukrajinec Ruslan Malinovskij, ki je zadel v 67. in 69. minuti, obakrat pa po zadetku pokazal na napis na majici, s katerim je opozoril na ruski vojaški napad na Ukrajino. Prvi gol na tekmi je sicer dosegel Joakim Maehle.

V San Sebastianu pa sta moči merili ekipi, ki sta se na prvi tekmi razšli z 2:2. Tokrat pa je bil Leipzig, pri katerem je Kevin Kampl igral do 90. minute, uspešnejši. V osmino finala sta se prebila še Sevilla, ki je prvo tekmo dobila s 3:1, danes pa je proti zagrebškemu Dinamu izgubila z 0:1, ter Porto, ki je izločil Lazio. Prvo tekmo je dobil z 2:1, danes pa sta se ekipi razšli z 2:2.