Harry Kane z dvema goloma potopil Dinamo

Evropa 11. Mar 202122:53 0 komentarjev
Harry Kane
Harry Kane

Na prvi tekmi osmine finala je Tottenham na domačem igrišču premagal Dinamo Zagreb z 2:0. Oba zadetka je dosegel izvrstni Harry Kane.

Londončani so do vodstva prišli v 25. minuti. Erik Lamela se je sprehodil skozi obrambo Dinama in streljal z enajstih metrov, vendar zadel vratnico, toda žoga se je odbila naravnost do osamljenega Harryja Kanea, ki je brez težav zatresel mrežo. Za 27-letnega napadalca je bil to 25. zadetek na vseh tekmovanjih v sezoni.

Tottenham, ki je imel veliko večino posesti žoge, je do drugega zadetka prišel v 70. minuti. Po dolgi podaji je Serge Aurier zavrnil žogo v kazenski prostor, kjer je Kevin Theophile-Catherine ni dobro zadel in ta je prišla do nevarnega Harryja Kanea, ki je izkušenega francoskega branilca lepo preigral in zadel še drugič na tekmi.

Povratna tekma bo čez teden dni na stadionu Maksimir.