Krvavi davek za evropski naslov

Evropa 19. Maj 202213:42 > 13:57 0 komentarjev

Vezist nemškega Frankfurta Sebastian Rode si je že v peti minuti finalne tekme Lige Evropa poškodoval glavo po grdem startu Johna Lundstrama. Tekmo je vseeno nadaljeval, poškodba pa mu je pustila sled.

Sebastian Rode je dokazal, da je velik borec. Že v peti minuti finalne tekme Lige Evropa proti škotskemu Rangersu, se ga je s kopačko lotil Anglež John Lundstram. Tekmo je moral dokončati s prevezano glavo.

Odigral je 90 minut srečanja, ki se je po rednem delu in podaljških končalo z rezultatom 1:1. Po izvajanju enajstmetrovk pa so se Nemci veselili prestižnega naslova in uvrstitve v elitno Ligo prvakov za naslednjo sezono.

Poškodba mu je pustila veliko rano:

Rode je pred desetimi leti igral za Frankfurt v drugi nemški ligi. Med letoma 2011 in 2021 je zaradi poškodb izpustil več kot 150 tekem. Igral je celo za Bayern iz Münchna in Borrusio iz Dortmunda, leta 2019 pa se je vrnil v Frankfurt. Pri 31 letih se je kot kapetan veselil enega največjih uspehov v zgodovini kluba.