Slovenec priča neverjetni drami in novemu evropskemu rekordu (VIDEO)

Liga Europa 16. Avg 20249:38 0 komentarjev

Obračun tretjega predkroga lige Evropa med Ajaxom in Panathinaikosom se je vpisal v evropsko zgodovino kot tekma z največ izvedenimi enajstmetrovkami.

Na prvi tekmi v Atenah je Ajax zmagal z 1:0, sinoči pa je Brazilec Tete v 89. minuti zadel za vodstvo Panathinaikosa za minimalno vodstvo in izsilil podaljšek. Ker v naslednjih 30 minutah ni bilo zadetkov, so potnika v zadnji krog kvalifikacij za ligo Evropa odločile enajstmetrovke.

A le redko kdo si je tedaj mislil, da jih bodo igralci izvedli kar 34. Še več, Nizozemci so zapravili kar štiri priložnosti za zmago, a so na koncu kljub temu igrišče zapustili kot zmagovalci, saj je v 17. seriji pri Grkih z bele točke zgrešil Tonny Vilhena, na drugi strani pa je bil naposled uspešen Anton Gaaei in Ajax z izidom popeljal 13:12 popeljal v zadnji krog kvalifikacij. Tam se bo pomeril s poljskim predstavnikom Jagiellonio, za katerega igra nekdanji član Celja Dušan Stojinović.

Kot poročajo tuji mediji, je bilo to najdaljše streljanje enajstmetrovk v evropski zgodovini. Rekord sta si namreč doslej lastili reprezentanci Nizozemske in Anglije do 21 let, ki sta na EP leta 2007 skupaj izvajali 32 enajstmetrovk.

Naj dodamo, da je za Panathinaikos tekmo v začetni postavi pričel slovenski reprezentant Adam Gnezda Čerin, ki je igrišče zapustil v 82. minuti.