Po drami remi velikanov na Camp Nouu, Šeško obsedel

Evropa 16. Feb 202311:09 > 23:11 0 komentarjev

Barcelona in Manchester United sta v razburljivem obračunu playoffa za osmino finala lige Evropa razšla z remijem (2:2). Vsi goli so padli po odmoru, po preobratu Uniteda je za izenačenje v 76. minuti zadel Raphinha.

Čeprav je imela Barcelona v prvem polčasu terensko premoč, je bil nevarnejši za gol United, a sta bila Wout Weghorst in Marcus Rashford nenatančna pred golom domačih. Strelci so bili bolj razpoloženi po odmoru. Prvi je mrežo zatresel Marcos Alonso, a veselje domačih ni trajalo dolgo. Za preobrat sta ekspresno poskrbela Rashford in z avtogolom Jules Kounde.

Da so se rdeči vragi domov vračali brez prednosti, je v 76. minuti poskrbel Raphinha. Po poceni zapravljeni posesti Angležev je Brazilec z desne strani poslal predložek, a žoge ni nihče dotaknil, kar je presenetilo gostujočega vratarja.

Razburljivo je bilo tudi v zaključku tekme v Salzburgu, kjer so Avstrijci do zmage proti Romi prišli v 88. minuti. Potem ko je v obrambi zaspal Nemanja Matić, je v silovitem naletu z glavo dobro meril Nicolas Capaldo.

Gol Salzburga proti Romi:

V večernih tekmah je Juventus igral 1:1 z Nantesom. Za Italijane je zadel Dušan Vlahović v 13. minuti, v drugem delu je izenačil Ludovic Bias. V drugem delu so Italijani dvakrat zadeli okvir vrat, izid pa se ni več spremenil.

Zadetka s tekme Juventus – Nantes:

Monaco je v gosteh s 3:2 premagal Bayer Leverkusen, zadnji gol je v sodnikovem dodatku dosegel Axel Disas. Sevilla je prepričljivo premagala PSV Eindhoven, potem ko je med 46. in 55. minuto dosegla vse tri gole. Sporting pa se je globoko v sodnikovem dodatku z golom Sebastiana Coatesa rešil za 1:1 z Midtjyllandom. Povratne tekme bodo naslednji teden.

Zmagovalci teh dvobojev se bodo v osmini finala pomerili z najboljšimi iz skupinskega dela. Poleg Fenerbahčeja Mihe Zajca so to še Arsenal, Betis, Ferencvaros, Feyenoord, Freiburg, Real Sociedad in Union St. Gilloise. Osmina finala bo na vrsti 9. in 16. marca, četrtfinale 13. in 20. aprila, polfinale pa 11. in 18. maja. Finale bo 31. maja v Budimpešti.