Liverpool nemočen v Neaplju, Atleticu dramatična končnica

Foto Alessandro Garofalo/LaPresse via guliverimage

Napoli je v prvem krogu skupinskega dela Lige prvakov s kar 4:1 ugnal Liverpool. Bayern je bil z 2:0 boljši od Interja. Do visokih zmag sta prišla tudi Ajax in Sporting. Tekma med Atleticom in Portom je v rednem delu tekme minila brez zadetkov, nato so gledalci v Madridu videli tri.

V prvem polčasu na stadionu Diega Armanda Maradone je bil Liverpool povsem podrejen nasprotnik. Napoli je pritiskal, si ustvarjal veliko priložnosti in tudi povedel. James Milner je v kazenskem prostoru igral z roko, enajstmetrovko je izkoristil Piotr Zielinski. Napoli bi lahko hitro povedel z dvema goloma razlike. Po prekršku nad Victorjem Osimhenom so imeli Neapeljčani na voljo še eno enajstmetrovko. Izvedel jo je Nigerijec sam, a zadetek mu je preprečil vratar Liverpoola Alisson.

A vseeno je Napoli še pred polčasom vodil že s 3:0, zadela sta še Anguissa in Giovanni Simeone. Piotr Zielinski pa je na začetku drugega polčasa zapečatil usodo gostov.

Liverpool je v drugem polčasu vendarle našel pot do mreže domačinov. Častni zadetek je dosegel Luis Diaz za končnih 4:1.

Vrhunci tekme Napoli – Liverpool:

Griezmann junak Atletica, Lewandowski Barcelone

Izjemno zanimivo je bilo tudi v Madridu. V 90. minuti je bil rezultat sicer še vedno 0:0, nato pa je Mario Hermoso v 92. minuti zadel za vodstvo Atletica. Tri minute kasneje je Porto prišel do enajstmetrovke in izenačenja, a Atletico še ni rekel zadnje. V 101. minuti je Antoine Griezmann tri točke prinesel Madridčanom.

Zadnje minute tekme Atletico – Porto:

Robert Lewandowski pa je v Barceloni že ljubljenec domačega občinstva. Na svoji prvi tekmi v katalonskem dresu v Ligi prvakov je dosegel hat-trick in postal prvi nogometaš v zgodovini najelitnejšega evropskega klubskega nogometnega tekmovanja, ki je dosegel hat-trick v dresu treh različnih klubov. Pred tem je bil po trikrat na eni tekmi v Ligi prvakov natančen v majicah Borussie iz Dortmunda in Bayerna.

Visokih zmag sta se veselila tudi Ajax (s 4:0 proti Rangers) in Sporting (3:0 proti Eintrachtu). Tottenham je bil z 2:0 boljši od Marseilla, presenetljiv poraz pa si je privoščil Bayer Leverkusen, ki ga je z 1:0 ugnal Club Brugge.

Senzacija v Zagrebu

Že v prvem krogu nove sezone Lige prvakov smo doživeli presenečenje. Dinamo je doma gostil Chelsea, Zagrebčani pa so povedli že v 13. minuti srečanja in to prednost niso več izpustili do konca srečanja. Za razliko od Londončanov so na večini preostalih obračunov favoriti svojo vlogo upravičili. Še največji spodrsljaj si je privoščil Leipzig, ki je doma visoko izgubil proti Shakhtarju (1:4). V Salzburgu je gostoval AC Milan, tekmeca pa sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

V skupini E je Dinamo v Zagrebu gostil Chelsea. Ta se je po dobri predstavi Hrvatov znašel v zaostanku v prvem polčasu, Mislav Oršić je v 13. minuti namreč zadel za 1:0. To je bil Oršićev 150. zadetek v klubski karieri.

Zadetek Oršića za zmago Dinama:

Red Bull Salzburg Benjamina Šeška je gostil italijanske prvake iz Milana in osvojili točko. Edini zadetek Avstrijcev je v 28. minuti dosegel Okafor.