Do zmage Chelsea in PSG, prvenec Ziyecha

Liga prvakov 28. Okt 202020:32 > 20:35
Tolga Bozoglu - Pool/Getty Images

Paris Saint-Germain in Chelsea sta zabeležila prvi zmagi v letošnji sezoni lige prvakov. In to v gosteh. Francozi so v Carigradu premagali Bašakšehir z 2:0, Angleži pa so bili v Rusiji s 4:0 boljši od Krasnodara.

Parižani so v Carigrad prišli po domačem porazu proti Manchester Unitedu. Prvi zadetek za vodstvo z 1:0 pa so uspeli doseči šele v drugem polčasu in sicer v 64. minuti, ko je bil natančen Moise Kean, asistiral pa je Kylian Mbappe. Isti dvojec je poskrbel tudi za drugi gol 15 minut kasneje in znova je bil strelec italijanski reprezentant.

S to zmago se je Paris Saint-Germain na vrhu razpredelnice skupine H pridružil Manchester Unitedu in RB Leipzigu, ki pa morata tekmo 2. kroga še odigrati. Bašakšehir je na zadnjem mestu in po dveh tekmah ostaja brez točk.

Po razočaranju proti Sevilli na Stamford Bridgu, ko je Chelsea proti španski ekipi remiziral brez zadetkov je ekipa, ki jo vodi Frank Lampard v želji, da popravi vtis v Rusijo prišla z željo po zmagi. Prvo priložnost za vodstvo je v 14. minuti zapravil Jorginho, ki je zgrešil strel z bele točke. Toda vseeno so gostje v prvem polčasu prišli do vodstva potem, ko je v 37. minuti po podaji Havertza zadetek dosegel Callum Hudson-Odoi.

Domači so nato v drugem polčasu zdržali do 76. minute, nato pa storili prekršek za enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Timo Werner. Le tri minute kasneje pa je svoj prvenec v dresu modrih zabeležil Hakim Ziyech. Za končnih 4:0 je zadetek dosegel še Christian Pulisic

S to zmago se je Chelsea s štirimi točkami prebil na prvo mesto skupine E. Preostale tri ekipe so pri eni točki toda Rennes in Sevilla morata tekmo 2. kroga še odigrati.